Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Nightwish opět zavítají do Čech

Nightwish opět zavítají do Čech

Email Tisk

Nightwish opět zavítají do ČechUž je to jisté, nadcházející turné finského metalového fenoménu NIGHTWISH povede přes Prahu! Tuzemským fanouškům skupina zahraje 30. dubna 2012 v Tesla Areně v Praze.

V naší metropoli i dalších devatenácti evropských městech, která byla do jejich koncertní trasy zatím zanesena, zavítají Nightwish se zbrusu novým albem Imaginaerum, ke kterému v těchto dnech natáčejí film.

„Všechno to začalo v roce 2007, když jsme míchali Dark Passion Play. Poslouchal jsem ty skladby a přemýšlel, co by mělo být další kapitolou v naší „kronice". Když jsem se ohlédl zpět do našeho katalogu, viděl jsem, jaký kus cesty jsme už urazili a jak se ty naše hudební přiběhy desku od desky vyvíjely. V ten moment jsem ucítil šílenou potřebu, udělat něco, co žádná kapela před námi neudělala. Něco tak velkého, inovativního a šíleného, že to budete buď milovat nebo nenávidět, ale nenechá vás to chladnými" vzpomíná Tuomas Holopainen na moment, kdy se dle svých slov rozhodl dodat hudbě novou dimenzi a celé jejich album „převést i do obrazu".

Holopainenův původní záměr byl natočit k albu třináct krátkých video snímků, které by do sebe zapadaly a dohromady vytvořily jeden velký příběh. Když však oslovil Stobe Harju (autora jejich videoklipu The Islander) s nabídkou spolupráce, Stobe navrhl natočit podle alba regulérní film. A ten nyní, po třech letech, dostává finální podobu.

"Tahle kombinace alba a filmu bude prvním svého druhu. Dobrodružná návštěva místa, které všichni známe, ale už jsme na něj zapomněli. Doufáme, že si tuhle cestu užijete" dodává Holopainen.

Přestože na hudební fantazii Imaginaerum, jak Tuomas film charakterizuje, si všichni fanoušci Nightwish budou muset počkat minimálně do dubna příštího roku, stejnojmenného alba se dočkají už 2.prosince a pilotního singlu Storytime již v listopadu.

Nightwish

Skupina Nightwish vznikla v roce 1996. Přestože díky propojení metalu s operním zpěvem Tarji Turunen kapela zaujala hned při vydání debutu Angels Fall First (1997), na skutečný úspěch si musela pár let počkat. Finsko si definitivně podmanila "až" v roce 2002 s albem Century Child a Evropu o dva roky později s trojnásobně platinovou nahrávkou Once a singlem Nemo, který pokořil hitparády v sedmi zemích.
Když se však v roce 2005 kapela rozloučila s Tarjou Turunen, tisíce fanoušků znejistěly a nad hlavami Nightwish se vznášela jediná otázka – může kapela bez takhle výrazné vůdčí vokalistky přežít?
Dnes už odpověď na tuto otázku všichni znají. Všechny pochybnosti skupina rozptýlila v roce 2007, kdy se s novou zpěvačkou Anette Olzon a albem Dark Passion Play vrátila na vrcholky hitparád a rozjela se na světové halové turné.

Nightwish nejenže přežili, ale jsou silnější než kdykoliv dříve! Přesvědčili se o tom návštěvníci Tesla Areny před třemi lety a přesvědčit se o tom můžete i vy – 30. dubna 2012 tamtéž.

Vstupenky na koncert, který pořádá C.A.R.P. Entertainment ve spolupráci s Contra Promotion, jsou k zakoupení od 5. října v sítích Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

 

Akce: koncert finské kapely Nightwish
Místo konání: Tesla Arena, Praha
Datum a čas konání: 30. dubna 2012 v 20:00
Cena vstupenek: 795 Kč, Golden Circle 1100 Kč
Předprodej: Ticketpro
Facebook akce 
Pořádá: C.A.R.P. Entertainment ve spolupráci s Contra Promotion

 

Více na www.nightwish.com.

Aktualizováno ( středa, 12 říjen 2011 11:02 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner