Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Noc s Andersenem letos připadá na noc z 3. na 4. dubna 2009

Noc s Andersenem letos připadá na noc z 3. na 4. dubna 2009

Email Tisk

Noc s AndersenemSe vzpomínkou na dánského pohádkáře a s velkou radostí z knížek a čtení ji na 800 místech naší planety opět prožijí desetitisíce dětí ve veřejných i školních knihovnách, mateřských, základních a středních školách, občanských sdruženích, domech dětí, klubech i nemocnicích Čech, Moravy, Slovenska, Polska a Slovinska.

 

 

Již podeváté připravují tuto sympatickou akci se svými přáteli a partnery knihovny z Klubu dětských knihoven SKIP ve spolupráci se Spolkem slovenských knihovníků. Noc, na kterou se děti celý rok těší (mnohde soutěží, aby se jí mohly účastnit), otevírá prostory, které známe všichni jen za dne... Copak se bude letos dít, jaké překvapení pro nás v knihovně přichystali, kdo přijde na návštěvu, co se bude číst, kam půjdeme na noční dobrodružnou výpravu, v čem budeme soutěžit? Všechny tyto otázky dychtivých malých nočních návštěvníků budou již brzy zodpovězeny. Všichni však předem vědí, že se určitě nebudou nudit a že popravdě toho ani moc nenaspí...

 

Pokud chcete aspoň trochu nahlédnout pod pokličku toho, co se chystá, tak vězte, že se například všude bude číst z knihy, která dosud nevyšla... Jak to? Inu spáči mají svolení Renaty Štulcové přečíst si speciálně upravenou kapitolku z její knihy Mojmír - Cesta pravého krále, která popisuje historické události na Moravě ve 13.století. Obrázek Renáty Fučíkové z připravované knížky letos děti najdou i na speciálně vydané pohlednici, kterou nelze nikde koupit, jen si ji právě zasloužit nocováním s Andersenem... Na společnou četbu naváže i soutěž ? tentokrát luštění v hlaholici. Děti budou soutěžit také s Alíkem, Čítárnami, ComputerPressem, záludnou otázku připravuje jako obvykle podivný skřet Čtisibrýl Ušatý. Do půlnoci mohou děti poslat své hlasy nejlepší knížce roku 2008 do ankety SUK ? Čteme všichni. A od půlnoci budou zase společně přemýšlet o své nejmilejší knížce, které dají hlas v anketě Kniha mého srdce. Bude se hrát, zpívat, tancovat, mluvit se zajímavými hosty, malovat, kouzlit, podniknuty budou nebezpečné cesty odvahy, navštíveno bude nespočet tajemných míst. Především se však bude dlouho do noci číst. Dospělí dětem připomenou oblíbené knížky Ondřeje Sekory, Františka Kožíka i Františka Nepila, kteří mají letos výzanmná výročí. Na mnoha místech děti navštíví sám Andersen a s autory, herci i představiteli měst a obcí budou dětem číst pohádky a leckde pomohou zasadit pohádkový strom (Pohádkovník Andersenův - Fabularius Anderseni).

K tomu, aby děti tuto noc prožily co nejspokojeněji, spojily své síly tisíce dospělých. Podporují je Ministerstvo kultury ČR, firma LANius, Slovart, Knižní klub Euromedia Group, stovky místních sponzorů a partnerů. Prostor akci dávají velcí i menší mediální partneři: Deník, Český rozhlas, portály Alik.cz, Čítárny a další mediální zdroje.

Aktualizováno ( sobota, 23 listopad 2013 13:26 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Mudrci zdaleka nepřinesli světu tolik vzruchu a štěstí jako prostí lidé.

RAABE


Reklama

Banner