Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Divadlo Nominujte dobrovolníky na ocenění!

Nominujte dobrovolníky na ocenění!

Email Tisk

Den DŠestý ročník galavečera Den D - Ocenění dobrovolníků východních Čech se bude konat 14. března 2010 ve Východočeském divadle v Pardubicích. Záštitu nad galavečerem přijali hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje, primátor Statutárního města Pardubice a poslanec Parlamentu České republiky Ing. Miloslav Soušek. Během galavečera moderovaného Martinem Stratílkem a Jitkou Slezákovou bude vyhodnoceno a odměněno patnáct dobrovolníků.

"Dobrovolník je každý, kdo bez nároku na odměnu pomáhá druhým. Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce. Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku anděla ze severomoravského uměleckého ateliéru Černá kočka a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na www.den-d.eu/nominace. Nominační listy je možné též stáhnout z adresy  www.den-d.eu," vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra - malebný kraj, o.p.s., která je pořadatelem galavečera.

 

Nominace budou přijímány až do 8. března 2010. Pak zasedne odborná komise, která vybere kandidáty na ocenění. Všichni nominovaní dobrovolníci budou pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění. Galavečer se uskuteční v neděli 14. 3. 2010. V průběhu galavečera vystoupí folkař Pavel Dobeš.

 

"Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost. Nikdy bychom nezvládli pořádání tak velké akce sami, bez partnerů, kterým patří naše poděkování" dodává Jan Machek.

 

Záštitu nad galavečerem Den D převzal hejtman Pardubického krajem Mgr. Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc,  primátor Statutárního města Pardubice Ing. Jaroslav Deml a poslanec Parlamentu České republiky Ing. Miloslav Soušek.

 

Na podpoře galavečera Den D 2010 se finančně podílejí Východočeská plynárenská a.s., PPSU s.r.o. Mediální partnerství přijal Český rozhlas Pardubice.

 

Aktualizováno ( pondělí, 08 březen 2010 07:04 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner
Banner
Banner