Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Divadlo Nominujte dobrovolníky na ocenění!

Nominujte dobrovolníky na ocenění!

Email Tisk

Den DŠestý ročník galavečera Den D - Ocenění dobrovolníků východních Čech se bude konat 14. března 2010 ve Východočeském divadle v Pardubicích. Záštitu nad galavečerem přijali hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje, primátor Statutárního města Pardubice a poslanec Parlamentu České republiky Ing. Miloslav Soušek. Během galavečera moderovaného Martinem Stratílkem a Jitkou Slezákovou bude vyhodnoceno a odměněno patnáct dobrovolníků.

"Dobrovolník je každý, kdo bez nároku na odměnu pomáhá druhým. Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce. Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku anděla ze severomoravského uměleckého ateliéru Černá kočka a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na www.den-d.eu/nominace. Nominační listy je možné též stáhnout z adresy  www.den-d.eu," vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra - malebný kraj, o.p.s., která je pořadatelem galavečera.

 

Nominace budou přijímány až do 8. března 2010. Pak zasedne odborná komise, která vybere kandidáty na ocenění. Všichni nominovaní dobrovolníci budou pozváni na slavnostní galavečer a až na místě se dozví, kdo získal ocenění. Galavečer se uskuteční v neděli 14. 3. 2010. V průběhu galavečera vystoupí folkař Pavel Dobeš.

 

"Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost. Nikdy bychom nezvládli pořádání tak velké akce sami, bez partnerů, kterým patří naše poděkování" dodává Jan Machek.

 

Záštitu nad galavečerem Den D převzal hejtman Pardubického krajem Mgr. Radko Martínek, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc,  primátor Statutárního města Pardubice Ing. Jaroslav Deml a poslanec Parlamentu České republiky Ing. Miloslav Soušek.

 

Na podpoře galavečera Den D 2010 se finančně podílejí Východočeská plynárenská a.s., PPSU s.r.o. Mediální partnerství přijal Český rozhlas Pardubice.

 

Aktualizováno ( pondělí, 08 březen 2010 07:04 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner