Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Recepty a vaření Nové pivo Rychtář Fojt míří na čepy

Nové pivo Rychtář Fojt míří na čepy

Email Tisk

Nové pivo Rychtář Fojt míří na čepyTradiční přírodní produkt. Takové je nové světlé výčepní nefiltrované pivo Rychtář Fojt, které se stáčí do sudů v Pivovaru Rychtář. Nefiltrované pivo má lehký zákal, který je způsobený přítomností pivovarských kvasinek.

Pivovarské kvasinky v pivu Rychtář Fojt jsou významným zdrojem vitamínů B, které jsou důležité pro zachování chuti k jídlu, zlepšení trávení a jako prevence nespavosti, nervozity a pocitů únavy.

"Navíc jsou také doplňkovým zdrojem bílkovin, minerálů a antioxidantů – látek, které působí jako „lapače volných radikálů". Jsme přesvědčeni, že toto pivo potěší nejen všechny pivní znalce, ale pomůže zpříjemnit první letní dny všem našim příznivcům,“ říká Milan Janírek, obchodní ředitel Pivovaru Rychtář.

Nové pivo má obsah alkoholu 4,0 %. Při jeho výrobě je používán žatecký hlávkový chmel v podobě sušených hlávek, který dodává pivu příjemnou hořkost, vybízející k dalšímu napití. Díky nízkému obsahu alkoholu a výborné pitelnosti je toto pivo ideální pro zahnání žízně v teplých letních dnech. Jeho trvanlivost je 60 dní od data výroby. K dostání je v sudech o objemu 50, 30, a 15 litrů.

Název Fojt dostalo nové pivo dle staročeského významu slova Rychtář. Fojtem byl nazýván významný občan v dané vesnici, kterému příslušely zvláštní privilegia. Navazuje tak na linii nových názvů, které pivovar začal používat již v loňském roce, kdy uvedl na trh novinku pod názvem Rychtář Rataj.

 

 

Aktualizováno ( pondělí, 16 červen 2014 09:18 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner