Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Ostatní Nový web pro zájemce o orientační běh

Nový web pro zájemce o orientační běh

Email Tisk

Orientační běhOrientační běh dlouho postrádal jednotné stránky, které by zájemce o tento sport informovaly o areálech pevných kontrol, klubech, výukových mapách a závodech v jejich okolí. Od března tohoto roku byly spuštěny stránky zacitorientak.cz, které by měly fungovat jako průvodce tímto sportem.

Web obsahuje areály pevných kontrol, které jsou umístěny převážně v lesních oblastech, a jedná se o pevné kontroly, které jsou zde umístěny po celý rok. Mapu pevných kontrol naleznete na webových stránkách daného areálu, kde si ji můžete zdarma stáhnout nebo je k dostání v nejbližším informačním centru.

Nedílnou součástí webu je seznam výukových map, kterých bylo vydáno bezmála 500 po celé republice. Většinou se jedná o oblasti škol, příměstských lesů nebo měst.

Na stránkách zacitorientak.cz naleznete i seznam závodů v okolí, ať už se jedná o oblastní závody nebo závod Přeboru škol.

Pokud se rozhodnete navštívit nějaký oddíl ve vašem okolí, budete přesměrováni na stránky oddílu, kde naleznete kontakt na vedení oddílu a můžete se zúčastnit nějakého z jejich tréninků a v případě zájmu stát se jeho členem.

Velkou výhodou je plánovač, kde po zadání vaši polohy naleznete nejbližší areál pevných kontrol, výukovou mapu nebo závody. Jednoduchým rozhraním pak snadno vyhledáte trasu na konkrétní místo.

Stránky www.zacitorientak.czWebové stránky nabízejí návštěvníkům několik možností, které je dovedou na další vyhledávaní a to jsou Co je to orienťák, Chci ho zkusit, Chci ho běhat a Chtěl bych trénovat.

Za celým projektem stojí bývalý český reprezentant Adam Chromý. Nápad vytvořit podobný web ho napadl v květnu 2016, kdy psal článek o orientačním běhu pro jeden z brněnských deníků. Za bezmála 10 hodin udělal kostru webu, který propagoval možnosti orientačního běhu na Brněnsku. Web měl pozitivní ohlas, a proto se domluvil s vedením ČSOS na realizaci sytému pro celou republiku.

Tento web by měl být jediným zdrojem informací pro nové zájemce o tento zelený sport. Takže pokud někdo z vašeho okolí bude mít zájem o orientační běh nebo obecně o pohyb v přírodě, stačí ho nasměrovat na stránky zacitorientak.cz, kde nalezne veškeré potřebné informace.

Aktualizováno ( úterý, 06 červen 2017 12:12 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner