Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní O lidech s lidmi

O lidech s lidmi

Email Tisk

header-2Centrum pro komunitní práci letos pořádá již šestým rokem soutěž o nejlepší zapojení veřejnosti "O lidech s lidmi - cena za podporu místní demokracie a spolupráci s NNO."  Soutěž je určena zástupcům státní správy a samosprávy, kteří zapojují veřejnost do svého rozhodování. Mezi porotci je i místostarosta Chrudimi Roman Málek, který se v pondělí 8. června 2009 zúčastnil výjezdního zasedání poroty.

První navštíveným městem byla Kopřivnice, která se zapojila s projektem Zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů v rámci realizace strategie města Kopřivnice. "V Kopřivnici dělají řadu zajímavých veřejných projednávání. Takto seznamovali žadatele o byt s novými pravidly, ale také zapojili děti ve věku 13 ? 16 let do přípravy streetového hřiště. Nicméně nejvíce mě zaujalo zapojení veřejnosti do výběru dodavatele dětského hřiště za 2,6 milionů korun," přibližuje první navštívené město Málek. Jak uvedl, vybraným firmám byla zaslána poptávka a firma měla za předem stanovenou cenu říci představu o realizaci dětského hřiště a veřejnost podle toho vybírala. Kopřivnice je aktivní například i školkou pro seniory, vyhláškou o sekání trávy, ale také přímými přenosy ze zastupitelstva.

o_lidech_s_lidmi_2009_03

Jednání poroty na městském úřadě v Kopřivnici.

Dalším navštíveným městy byly Babice s projektem Vzpomínka na Madonu. V této malé obci s necelými pěti sty obyvateli si v loňském roce připomněli výročí obce. Navíc komunitní život je velmi pestrý zejména díky místním seniorům, hasičům, fotbalistům a v neposlední řadě základní škole. Ta v současné době prochází i velkou rekonstrukcí.

o_lidech_s_lidmi_2009_24

Část poroty se zástupci Babic před místní mateřskou školou.

Posledním navštíveným městem byly dvoutisícové Vikýřovice. Ty se mohou pochlubit nově vybudovaným Mateřským center Vikýrek, které navštěvují i tatínkové. Kromě toho v obci je  realizována řada projektů s evropskými i českými dotacemi.

 

o_lidech_s_lidmi_2009_56

Mateřské centrum ve Vikýřovicích.

Mezi dalšími přihlášenými projekty je například i Pardubický kraj s projektem Informační a poradenské centrum pro NNO v Pardubickém kraji. To navštíví porota začátkem příštího týdne. Celkem do soutěže bylo přihlášeno 25 projektů.

 

Aktualizováno ( středa, 10 červen 2009 11:14 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Jan Werich


Reklama

Banner