Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Objevte svůj vnitřní klid - Jednoduchá cvičení všímavosti

Objevte svůj vnitřní klid - Jednoduchá cvičení všímavosti

Email Tisk

Objevte svůj vnitřní klid

Jste nespokojení se svým stávajícím životem? Trápí vás starosti a nevíte, jak dál? Tato kniha vám vysvětlí, proč tomu tak je, a ukáže vám správnou cestu. Naučí vás, jak se oprostit od negativních myšlenek a pocitů, jak žít v přítomnosti, TADY a TEĎ. Jak dosáhnout spokojenosti a štěstí.

Nabízí základy meditace, jednoduchá cvičení všímavosti, jež můžete aplikovat kdykoli a kdekoli, při nejrůznějších činnostech ve svém každodenním životě.

Kniha je doplněna volně dostupnými audio lekcemi, které lze stáhnout na www.mindfulnessplainandsimple.com.

Ve vydavatelství Noxi tak vychází jedinečná příručka k nalezení vnitřního klidu. Kniha, která představuje české čtenářské veřejnosti fenomén filozofie "mindfulness" je stručná a jasná. Její poselství osloví každého.

Klid a štěstí jsou nyní na dosah, a to mnohem blíž, než si myslíte. Stačí, když uděláte jednoduchý, ale podstatný krok k přítomnosti, pak naleznete věci, na které je třeba se zaměřit, efektivitu a jasnost ve všem, co děláte. Mindfulness prostě a jednoduše provede čtenáře návody, tipy a triky, jak najít klid hned teď bez větší námahy. Žádné odborné výrazy, žádná náboženství, žádné otázky New Age, jen prostý návod, jak být šťastný. Oli Doyle je známý tím, že mindfulness učí přímo a bez servítek. Jeho stránka www.peacethroughmindfulness.com.au nabízí praktický návod, jak pomoct čtenářům rychle prohloubit jejich schopnosti. Pro všechny, kteří hledají jednoduchého a praktického rádce, jak pozorně žít, je tato kniha nutností.

Ukázka:

Lidský život je na individuální i celospolečenské úrovni do té míry plný bolesti, zmatků a utrpení, až se téměř zdá, že je to normální, ba dokonce nevyhnutelné. Lidé jsou rok od roku nešťastnější, ačkoli se pod svépomocnými knihami slibujícími řešení, zázračnou léčbu podobnou elixírům z dávných dob prohýbají regály.

Na Západě přibývá psychologů, poradců, sociálních pracovníků a odborníků na duševní zdraví, ale množství lidí trpících depresí, úzkostmi a dalšími duševními poruchami narůstá. Přibývá těch, kdo hledají cestu ven z bolesti a utrpení, které přesahuje hranici snesitelnosti. Ovšem jak jste již možná sami zjistili, změna stravy, zaměstnání, partnera, vzhledu či jiných vnějších okolností klid nepřináší. Snahy o posun v myšlení, posílení sebeúcty či změnu chování v člověku stále zanechávají pocit prázdnoty, touhu po další změně, potřebu něco zlepšit. Co se vlastně děje? Co je to v člověku, že je pro něj tak těžké dosáhnout štěstí?

Ostatní živé bytosti žijí vedle sebe v harmonii a rovnováze, proč jsme my tak jiní? Stručná odpověď zní: lidé naslouchají pokynům, které plodí jejich mysl, věří jim a řídí se jimi. Ztrácíme se v osidlech svých myšlenek, jež spotřebovávají většinu naší pozornosti a jsou tvořeny hrůznými smyšlenkami o budoucnosti a trápeních a vinách prožitých v minulosti.

Naslouchání příběhům mysli a víra v ně je zdrojem trápení, ať se v mysli ozývá cokoli. V další části kapitoly si vysvětlíme, co to znamená, a podíváme se důkladněji na problémy, které to způsobuje. Během čtení se vám jistě vybaví příklady, které pozorujete u sebe i u druhých.

Porozumění chaotičnosti a zmatkům, jež mysl vytváří, je prvním předpokladem jejich řešení.

 

Z anglického originálu Mindfulness Plain & Simple A Practical Guide to Inner Peace přeložila Kateřina Orlová. 

 


Název knihy:      Objevte svůj vnitřní klid

Autorka:              Oli Doyle

Nakladatelství:  NOXI
ISBN:                   978-80-8111-247-8
EAN:                    9788081112478
Formát:               125 x 200 mm
Počet stran:        168
MOC:                   239 Kč
Datum vydání:   26. února 2015

E-shop:               http://www.bux.cz

 Nakladatelství NOXINakladatelství NOXI
 vydává knihy pro zdravý životní styl a chvíle pohodyČtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii. Vydavatelství působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je paní Jana Mišíková.


Aktualizováno ( čtvrtek, 26 březen 2015 13:30 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Neříkej že nemůžeš, když nechceš. Protože přijdou velmi brzy dny, kdy to bude daleko horší. Budeš pro změnu chtít a pak už nebudeš moci.

Jan Werich


Reklama

Banner