Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Příroda Ekologie Odpady nesmí být na posledním místě

Odpady nesmí být na posledním místě

Email Tisk

exkurse_odpadyČtrnáctičlenná skupina zájemců o nakládání s odpady se vydala z kraje týdne prohloubit svoje znalosti v oblasti odpadového hospodářství. Při odborné exkursi nechyběla návštěva provozoven, odborná přednáška, ale i diskuse o tématu poplatků za likvidaci odpadů.

Hned z kraje se účastnici seznámili se záměrem společnosti AVE na vybudování zařízení na odstranění tekutých odpadů a odpadních vod v lokalitě Chrudim.

„Následně v rámci dvoudenní exkurse proběhla návštěva sběrného dvora společnosti Tespra Hodonín, kde účastníkům byla přiblížena likvidace bioodpadu ve městě Hodonín. Ta byla realizována z Evropské dotace. Současně se zájemci podívali do zařízení na zpracování plastových lahví či se dozvěděli o osvětě v rámci města,“ říká vedoucí exkurse Roman Málek z pořádajícího Občanského sdružení Altus.

Účastníci během exkurse navštívili i jihlavskou společnost Rumpold, která se zabývá spalováním nebezpečných odpadů zejména ze zdravotnictví. Účastníci byli mile překvapeni, že i přes velkou averzi ke spalovnám například v tomto zařízení nebyla nikdy udělena pokuta, protože za celou svoji dobu splňuje všechny zákonné normy. Navíc i rozlohou a zaměřením si mohli představit záměr společnosti AVE.

„Velmi přínosná byla i debata mezi účastníky na téma výše poplatku za komunální odpad, ale i celková problematika odpadového hospodářství v České republice. Tomu je potřeba nastavit jasný směr a případně začít činit co nejdříve odpovídající kroky,“ uzavírá Málek s tím, že sdružení plánuje i další osvětové akce. Jednou z nich bude návštěva integrovaného centra nakládání s odpady v Brně. Akce byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

 
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner