Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 17. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Ostrov Entry - Vražedkyně či nevinná oběť?

Ostrov Entry - Vražedkyně či nevinná oběť?

Email Tisk

Ostrov Entry

Detektiv Sime Mackenzie to neměl v životě zrovna lehké. Samé problémy a rány pod pás, a tak uvítá možnost odcestovat na Magdaleniny ostrovy.

Stane se členem osmičlenného vyšetřovacího týmu, protože jako jeden z mála policistů mluví anglicky i francouzsky. Má na dva kilometry širokém a tři kilometry dlouhém ostrově Entry vyšetřovat vraždu nejbohatšího z tamních obyvatel.

Banální vražda se zdá mít už od začátku jasného pachatele - podvedenou, opuštěnou a pomstychtivou manželku Kirsty Cowellovou. Jakmile ji ale Sim uvidí, je přesvědčený o tom, že ji zná, i když se s ní nikdy nemohl potkat. To ho vede k přesvědčení, že vraždu nespáchala, i když důkazy svědčí proti ní. Sime už delší dobu trpí nespavostí a v podivných snech se vrací do dávné minulosti na skotském ostrově Lewis. V těchto snech má podezřelá vdova jednu z hlavních rolí. Odhalí Sime pravdu o minulosti svého prapředka i o současné vraždě?

Příznivci Petera Maye a jeho trilogie z ostrova Lewis se jistě nemohli dočkat další "ostrovní" detektivky. Nikdy předtím jsem nic od něj nečetla, a proto když jsem si měla vybrat jednu knihu, rozhodla jsem se, že vyzkouším jeho tvorbu. 

HostHned v úvodu musím říct, že se mi kniha Ostrov Entry velmi líbila, přímo mě vtáhla do svého děje. Poslední dobou jsem se hodně rozmohla se čtením detektivek. Děj knihy byl poutavý a napínavý, ovšem jako skoro každý příběh měl i svoje mouchy. Tak nějak bych řekla, že označení DETEKTIVKA není tak úplně přesné. Vyšetřování nebylo dáno moc prostoru, spíš bych řekla, že převládal popis ostrova Entry, a co hlavně přeládalo, byly myšlenky Sima. Určitě bych u takhle oceňované detektivky uvítala více toho kriminálního prostředí, více vyšetřování, a na popis ostrova bych nekladla až takový důraz.

Neustále se zde prolíná historie se současností. Jedná se o historické události, jež se staly před zhruba 150 lety, historický příběh z poloviny 19. století se mi opravdu líbil, a když si odmyslím romantickou lásku nerovného páru, byl i neuvěřitelně zajímavý a věnoval se jedné z často opomíjených a velmi ostudných kapitol britské historie.

Abych to tak nějak shrnula - kniha se mi velmi líbila. Hodně. Ovšem nedávala bych jí moc označení Detektivka, spíš Historický román, protože té historie tam opravdu bylo více, než toho kriminálního.

A komu bych ji mohla doporučit? Pokud máte rádi historii, a zároveň i nějaké ty detektivky, tak byste po ní určitě měli sáhnout. Příběh, hlavně historická část, vás plně pohltí a máte pocit, že osudy hlavních hrdinů prožíváte s nimi a na kůži přitom cítíte všudypřítomný studený vichr a déšť. 

 Ostrov Entry

 


Ostrov EntryNázev knihy:         OSTROV ENTRY
Autor:                      Peter MAY
Překlad:                  Linda Kaprová

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2015
Počet stran:           407

ISBN:                       978-80-7491-530-7
EAN:                        9788074915307

Vazba:                     Vázáná s přebalemE-shop:                   kniha - http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha - http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.databazeknih.cz

  


 

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni" (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
- Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog 

Aktualizováno ( úterý, 20 září 2016 13:18 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Skutečnost, že nás někdo miluje, nás málo uspokojuje. To, co nás činí vskutku šťastnými je, že my můžeme někoho milovat.

Paul Claudel


Reklama

Banner
Banner
Banner