Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Ostrov Entry - Vražedkyně či nevinná oběť?

Ostrov Entry - Vražedkyně či nevinná oběť?

Email Tisk

Ostrov Entry

Detektiv Sime Mackenzie to neměl v životě zrovna lehké. Samé problémy a rány pod pás, a tak uvítá možnost odcestovat na Magdaleniny ostrovy.

Stane se členem osmičlenného vyšetřovacího týmu, protože jako jeden z mála policistů mluví anglicky i francouzsky. Má na dva kilometry širokém a tři kilometry dlouhém ostrově Entry vyšetřovat vraždu nejbohatšího z tamních obyvatel.

Banální vražda se zdá mít už od začátku jasného pachatele - podvedenou, opuštěnou a pomstychtivou manželku Kirsty Cowellovou. Jakmile ji ale Sim uvidí, je přesvědčený o tom, že ji zná, i když se s ní nikdy nemohl potkat. To ho vede k přesvědčení, že vraždu nespáchala, i když důkazy svědčí proti ní. Sime už delší dobu trpí nespavostí a v podivných snech se vrací do dávné minulosti na skotském ostrově Lewis. V těchto snech má podezřelá vdova jednu z hlavních rolí. Odhalí Sime pravdu o minulosti svého prapředka i o současné vraždě?

Příznivci Petera Maye a jeho trilogie z ostrova Lewis se jistě nemohli dočkat další "ostrovní" detektivky. Nikdy předtím jsem nic od něj nečetla, a proto když jsem si měla vybrat jednu knihu, rozhodla jsem se, že vyzkouším jeho tvorbu. 

HostHned v úvodu musím říct, že se mi kniha Ostrov Entry velmi líbila, přímo mě vtáhla do svého děje. Poslední dobou jsem se hodně rozmohla se čtením detektivek. Děj knihy byl poutavý a napínavý, ovšem jako skoro každý příběh měl i svoje mouchy. Tak nějak bych řekla, že označení DETEKTIVKA není tak úplně přesné. Vyšetřování nebylo dáno moc prostoru, spíš bych řekla, že převládal popis ostrova Entry, a co hlavně přeládalo, byly myšlenky Sima. Určitě bych u takhle oceňované detektivky uvítala více toho kriminálního prostředí, více vyšetřování, a na popis ostrova bych nekladla až takový důraz.

Neustále se zde prolíná historie se současností. Jedná se o historické události, jež se staly před zhruba 150 lety, historický příběh z poloviny 19. století se mi opravdu líbil, a když si odmyslím romantickou lásku nerovného páru, byl i neuvěřitelně zajímavý a věnoval se jedné z často opomíjených a velmi ostudných kapitol britské historie.

Abych to tak nějak shrnula - kniha se mi velmi líbila. Hodně. Ovšem nedávala bych jí moc označení Detektivka, spíš Historický román, protože té historie tam opravdu bylo více, než toho kriminálního.

A komu bych ji mohla doporučit? Pokud máte rádi historii, a zároveň i nějaké ty detektivky, tak byste po ní určitě měli sáhnout. Příběh, hlavně historická část, vás plně pohltí a máte pocit, že osudy hlavních hrdinů prožíváte s nimi a na kůži přitom cítíte všudypřítomný studený vichr a déšť. 

 Ostrov Entry

 


Ostrov EntryNázev knihy:         OSTROV ENTRY
Autor:                      Peter MAY
Překlad:                  Linda Kaprová

Nakladatelství:      HOST
Rok vydání:           2015
Počet stran:           407

ISBN:                       978-80-7491-530-7
EAN:                        9788074915307

Vazba:                     Vázáná s přebalemE-shop:                   kniha - http://nakladatelstvi.HOSTbrno.cz
                                 
                                  e-kniha - http://www.PalmKnihy.cz
   
Databáze knih:      www.databazeknih.cz

  


 

 

HostNakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni" (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

 


PalmKnihy
PalmKnihy
- Největší a nejstarší obchod s elektronickými knihami v České republice. Jednoduše, pohodlně a rychle přímo ve všech dostupných formátech. Více než 11.000 e-knih na jednom místě.

Autorčin blog 

Aktualizováno ( úterý, 20 září 2016 13:18 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner