Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Padesát odstínů šedi opět vévodí žebříčkům prodejnosti knih

Padesát odstínů šedi opět vévodí žebříčkům prodejnosti knih

Email Tisk

Padesát odstínů šediCelosvětově nejúspěšnější kniha posledních let, erotický román Padesát odstínů šedi od E L James se za uplynulý týden stala nejprodávanější knihou. Díky filmovému zpracování, které o víkendu překonalo historický rekord návštěvnosti českých kin, vévodí tento knižní fenomén opět žebříčkům prodejnosti. Dle aktuálních čísel prodejů odhaduje nakladatelství XYZ prodej celé knižní série za únor až na 15 tisíc kusů, přičemž celkově je už nyní prodáno více než půl milionu výtisků.

Film poutá ke knize velkou pozornost. „Již samotné zveřejnění prvního traileru loni v létě způsobilo skokový nárůst prodejů o 50%. Proto jsme očekávali, že premiéra filmu vystřelí knihu opět na čelo žebříčků prodejnosti. Tomu jsme přizpůsobili výši nákladu nového levnějšího brožovaného vydání s filmovou obálkou,“ komentuje nárůst prodejů Josef Žák, obchodní a marketingový ředitel Albatros Media a dodává, “Co nás mile překvapilo, je velký zájem o původní vázané vydání. Únorový dotisk je vyprodaný a chystáme další. Potvrzuje se, že český čtenář je ochoten si připlatit za luxusnější provedení knihy v míře větší, než je obvyklé na západních trzích.“

Zvýšený zájem o román Padesát odstínů šedi zaznamenali i v největším knihkupectví v ČR v Neoluxoru. "Prodej románu s filmovou obálkou navázal na status fenoménu, kterého již celá knižní trilogie dosáhla v minulých letech. Filmové zpracování ovládlo kina a jeho literární předlohu si tak nově nacházejí zájemci, kteří byli doposud titulem neosloveni. Následně mají čtenáři také zájem o celou trilogii, jelikož jsou zvědaví na celý příběh, až do jeho zakončení," uvedl Jiří Hiemer, marketingový ředitel Neoluxoru.

 

 

Aktualizováno ( úterý, 10 březen 2015 14:31 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner
Banner
Banner