Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Pálavské vinobraní je připraveno na desetitisíce návštěvníků

Pálavské vinobraní je připraveno na desetitisíce návštěvníků

Email Tisk

Pálavské vinobraní je připraveno na desetitisíce návštěvníkůZa necelý měsíc začne 68. ročník Pálavského vinobraní, jedné z nejpopulárnějších události moravského pozdního léta. V Mikulově se 11. až 13. září opět sejdou desetitisíce návštěvníků, které přilákala známá jména účinkujících, neopakovatelná festivalová atmosféra i město samotné.

Kouzlo Pálavského vinobraní spočívá v tom, že nabízí zážitky skutečně širokému spektru lidí různých zájmů a generací. Ti si tak na různých místech najdou to své - mohou se vydat za vínem či burčákem, populární hudbou, cimbálkou nebo jazzem anebo s dětmi na šermíře a pohádky.

V nově zrekonstruovaném amfiteátru i na dalších třech žánrových scénách se vystřídají stálice naší populární scény, jako jsou Hana Zagorová, Věra Špinarová, MIG 21, Monkey Business, Hradišťan, Buty, Portless, Ondřej Brzobohatý, Ondřej Ruml, Marta Jandová, Michala Hrůza, bratři Ebenové, Michal Prokop & Framus Five, Elis a David Deyl a mnozí další. Sobotní program na hlavním pódiu amfiteátru bude moderovat Jakub Kohák, známý reklamní režisér, herec a bavič.

Příznivci klidnějších žánrů, jako je jazz nebo mluvené slovo, se sejdou na vystoupeních Jazzpetitu, Junior Bandu z Pohořelic, Jiřího Stivína nebo imitátora Petra Jablonského. Moravská lidová a dechová hudba i zpěv tradičně patří na mikulovské náměstí. Bohatý a zábavný program pro děti bude připraven na Kozím hrádku i v zámecké zahradě - kejklíři, komedianti, rytířské hry, pohádky, zpívání, škola žonglování i střílení z luku a soutěž malých sommelierů.

Vinobraní je vždy korunováno královským průvodem s krojovanou družinou. Královou je již popáté Chantal Poullain, která o Mikulovu říká, že jí v mnohém připomíná krásy její rodné Francie. Doprovodí ji samozřejmě družinou vysvobozený král Václav IV. V neděli před polednem pak již bez královského úboru vystoupá Chantal Poullain i představitelé města Mikulov na Svatý Kopeček s nedávno renovovanou křížovou cestou. „Přestože se podařilo téměř celou křížovou cestu právě i díky těmto charitativním výstupům a především podpoře soukromých dárců zrenovovat, finanční prostředky vybíráme dále. Kapličky na Svatém kopečku stále potřebují peníze na nutné úpravy,“ uvedla Irma Konešová z pořádající společnosti Mikulovská rozvojová.

Víno, posvěcené bohem Bakchem, který se i letos představí ve městě osobně, bude při vinobraní plnit skleničky na mnoha místech v Mikulově. V hlavním sále zámku se bude konat další ročník Národní soutěže vín, na níž odborná i laická veřejnost ochutná přes 500 vzorků bílých, růžových i červených vín mikulovské podoblasti. A stejně tak zde můžete ochutnat v rámci prohlídek a řízených degustací vína z vinařství Vinofol, Víno Mikulov, Víno Marcinčák nebo Vinařství Volařík. „Koštovat“ se bude i ve Vinařském městečku v Kapucínské ulici, ve stáncích na náměstí i v okolních vinotékách, restauracích a penzionech. Pokračuje i soutěž Mikulovský nos, Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně. U Udírenské věže zámku si hosté mohou zahrát na vinaře při klasickém zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu. Ze zakoupené hroznové šťávy pak mohou návštěvníci vinobraní zkusit udělat doma vlastní burčák.

Konešová závěrem připomněla: „Až do konce srpna se vstupenky na třídenní program vinobraní prodávají za zvýhodněnou cenu za 490 Kč. Na začátku září a na místě v pokladně pak za 550 Kč. Veškeré potřebné informace o vstupenkách, dopravě, parkování nebo ubytování najdete na webových stránkách www.palavske-vinobrani.cz i na našem Facebooku.“

Aktualizováno ( středa, 19 srpen 2015 06:28 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner