Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Pardubice čekají v Lize mistrů Davos a Färjestad

Pardubice čekají v Lize mistrů Davos a Färjestad

Email Tisk

Pardubice čekají v Lize mistrů Davos a FärjestadTěžké, ale zároveň divácky přitažlivé soupeře získali do základní skupiny Ligy mistrů hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši pojedou do Švédska a Švýcarska, v prestižní evropské soutěži se utkají s týmy Färjstad BK a HC Davos.
O rozdělení týmů do šestnácti skupin hokejové Ligy mistrů rozhodli Dominik Hašek a Robert Reichel na středečním losování v pražské O2 areně, Pardubice byly nasazeny do druhého koše z celkové 21. pozice celého osudí.

„Není to sportovně úplně jednoduchá skupina. Věřím, že máme pro fanoušky atraktivní soupeře. Švédské kluby patří k nejlepším v Evropě a Davos? Tak to je skvělý soupeř nejen z důvodu, že zde působil Petr Sýkora,“ řekl majoritní vlastník klubu Roman Šmidberský po losovacím aktu.

Při pohledu do ostatních skupin je jasné, že ta pardubická patří sportovně k nejlepším a dá se očekávat, že také k nejvyrovnanějším. Pardubice v moderní éře s Färjestadem nikdy nehrály, poslední vzájemný souboj s Davosem vyhrály na jeho ledě 3:1 na Spenglerově poháru v roce 2007.

Zápasy českých klubů budou vysílat televizní stanice Sport1 a Sport2. „Všichni věříme, že fanoušci dorazí na naše domácí zápasy do Tipsport areny nás podpořit. Máme opravdu atraktivní soupeře,“ poznamenal Roman Šmidberský.

Pikantní duel v rámci Ligy mistrů čeká hlavně na pardubického útočníka Petra Sýkoru, který v Davosu působil v sezoně 2008/2009 a letech 2010 až 2013 a pomohl mu vyhrát dva mistrovské tituly (2009 a 2011). „Nejen pro Petra se jedná o velikou motivaci. Náš společný cíl je jednoznačný: chceme postoupit do play off Ligy mistrů. Uvědomujeme si, že to není jednoduché, soupeři mají vysokou kvalitu, ale to nic nemění na našich plánech. A samozřejmě musíme zahrát dobrý hokej,“ doplnil Roman Šmidberský.

Zástupci všech třech klubů již předjednaly termíny konání vzájemných zápasů, ty musí potvrdit včetně hracích časů vedení soutěže. „S kolegy z Davosu a Färjestadu jsme se poměrně rychle shodli, čekáme na potvrzení konkrétních hracích dnů a časů začátků utkání, které s ohledem na televizní přenosy nemůžeme ovlivnit. Myslíme v první řadě na naše fanoušky, abychom v Tipsport areně hráli v atraktivních termínech a naše fanklubáky, kteří určitě budou chtít uspořádat výjezd do Davosu, tak aby se zápas ve Švýcarsku konal ve vhodný termín,“ řekl marketingový manažer klubu Jan Kratochvíl.

Aktualizováno ( úterý, 02 červen 2015 08:31 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner