Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Škola a vzdělání Pardubice přivítaly více než dvě stovky mladých chemiků

Pardubice přivítaly více než dvě stovky mladých chemiků

Email Tisk

Logo soutěžeDruhého kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, které proběhlo v úterý 10. prosince 2013 v prostorách SPŠCH Pardubice, se zúčastnilo 204 žáků základních škol. Rekordní účast potvrdila, že zájem o chemii a technické obory u nastupující generace stoupá.

„V prvním kole testování, které se uskutečnilo na základních školách, soutěžily téměř tři tisíce žáků devátých tříd z více než 170 škol pěti krajů. Tři nejlepší z každé školy postoupili do kola druhého, což je při tak vysoké účasti úspěch sám o sobě," přibližuje Jan Ptáček, ředitel pořádající SPŠCH. Na mladé chemiky čekal v učebnách pardubické průmyslovky další test, tentokrát sofistikovanější. „Zvolili jsme náročnější variantu a odlišnou strukturu testů než v předešlých letech. Méně otázek, zato však podrobnější vypracování témat. Jen tak se nám podaří vybrat ty nejlepší," vysvětluje Alena Volejníková ze SPŠCH, odborná garantka soutěže.


Testování trvalo 60 minut a z tváří mladých chemiků bylo znát, že jim dalo zabrat. Přesto většinu soutěžících neopouštěl úsměv a dobrá nálada. „Já jsem spokojená. Nevím sice, jestli se dostanu až do finále, ale zažila jsem inspirativní výlet do školy, která mě zajímá," svěřila se žákyně ze ZŠ Jilemnice, která uvažuje o studiu na pardubické průmyslovce.


Třicet nejúspěšnějších z 2. kola postoupí do regionálního finále. To se uskuteční 16. ledna 2014 v laboratořích SPŠCH Pardubice a prověří praktické dovednosti soutěžících. „Úkolem finalistů bude vypracovat jednoduchou laboratorní úlohu, kterou by měli zvládnout všichni. Bereme totiž ohled i na menší školy, které nemají potřebné zázemí a vybavení. Celkové pořadí pak vzejde ze součtu bodových zisků z 2. kola a finálového klání," objasňuje Volejníková.

Mladý chemik
Nejméně tři nejlepší z regionálního finále postoupí do finále celostátního, které 4. června 2014 pořádá Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice. Zde se utká 40 nejúspěšnějších soutěžících ze všech koutů republiky, kde probíhala oblastní kola. Vítěz pak bude absolutním mistrem republiky v chemii.


Slavnostní vyhlášení výsledků regionálního kola se uskuteční 27. března 2014 v ABC Klubu v Pardubicích, jména vítězů celostátního finále se dozvíme 4. června 2014 v prostorách Fakulty chemicko-technologické. Všichni finalisté obdrží atraktivní ceny, ti nejlepší pak iPad, mobilní telefon, fotoaparát nebo MP3 přehrávač. „Každý rok se snažíme žáky motivovat nadstandardními výhrami, které v jiných soutěžích nezískají. Od dárkových tašek sponzorů pro účastníky 2. kola až po velké ceny regionálního i celostátního finále. Zatím se nám to daří, za což patří poděkování všem partnerům soutěže," uzavřela Gabriela Čebišová z agentury Czech marketing, která soutěž organizuje.


Více informací na www.mladychemik.cz.

Aktualizováno ( středa, 11 prosinec 2013 20:28 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner