Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Pardubice udržely oporu, Robert Kristan pokračuje

Pardubice udržely oporu, Robert Kristan pokračuje

Email Tisk

Pardubice udržely oporu, Robert Kristan pokračujeBranku klubu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice bude i v příští sezoně hájit gólman Robert Kristan. Slovinský reprezentant podepsal s vedením východočeského klubu nový kontrakt. Sportovní manažer Dušan Salfický oznámil tuto výbornou zprávu fanouškům během pátečního rozloučení s uplynulou sezonou. „Udržet Roberta Kristana byla pro nás jedna z priorit a jsme rádi, že se nám to podařilo. Důležitý byl i Robertův zájem pokračovat v Pardubicích, kde je dle svých slov se svou rodinou velmi spokojený,“ uvedl sportovní manažer klubu.

Robert Kristan má za sebou povedenou sezonu v pardubickém týmu, jeho forma gradovala v play off, ve kterém odchytal zápasy s 92,91% úspěšností a s průměrem 2,69 inkasované branky na zápas.

„Jsem šťastný, že mohu pokračovat na východě Čech. Pardubice jsou výborným klubem, velmi kvalitní organizace, ve které jsem našel vynikající zázemí. Na mém rozhodnutí, že bych zde rád setrval nezměnilo ani vyřazení již ve čtvrtfinále play off,“ nechal se slyšet Robert Kristan.

Podle něj mají Pardubice na to překonat své letošní umístění. „Během celého uplynulého ročníku jsme se drželi v elitní šestce, až pokaženým závěrem jsme z ní vypadli. Po postupu přes předkolo s Vítkovicemi jsme možná v prvních zápasech s Litvínovem podlehli sebeuspokojení a neudrželi s naši výkonnost. V závěru série jsme se zvedli, ale bohužel gólem v prodloužení pátého utkání jsme vypadli,“ pokračoval.

Robert Kristan už pomalu s nadějemi vyhlíží novou sezonu. „Co mám informace, tak by se tým neměl výrazně obměnit. V posledních dvou zápasech s Litvínovem jsme ukázali naši sílu a věřím, že v příštím ročníku budeme ještě úspěšnější,“ pokračoval brankář, který se nyní chystá na mistrovství světa, které uvidí Česká republika. „Každý šampionát píše svůj příběh, ale každopádně vnímám, že se ten letošní koná v České republice. My hrajeme základní skupinu v Ostravě a naším cílem je udržet se v elitní skupině. Naše slovinská reprezentace je jedna velká rodina, dýcháme jeden pro druhého, kamarádíme se i mimo led. Všichni věříme, že budeme úspěšní,“ doplnil Robert Kristan.

Aktualizováno ( pondělí, 20 duben 2015 06:37 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner