Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 24. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Pardubickou Ryengli ovládl Ostravský Hazard

Pardubickou Ryengli ovládl Ostravský Hazard

Email Tisk

Pardubickou Ryengli ovládl Ostravský HazardPřijel jsem, viděl jsem a znovu jsem zvítězil - tak to mohlo být letošní krédo tanečníků z Ostravského uskupení Hazard, kteří si podruhé za sebou odvezli putovní pohár na Hanou.

„Pohár je v dobrých rukou a zřejmě nastává doba, kdy se tanečníci z Hazardu dostávají na výsluní country tancování,“ usmíval se Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle, který skončil v neděli před 16 hodinou.

K úsměvu měl důvod, neboť festival navštívilo celkem 32 souborů s 92 choreografiemi, což je oproti předchozímu ročníku nárůst v obou nejsledovanějších veličinách.

„Velkou radost nám udělal pan primátor Martin Charvát, který byť první den po svém oficiálním zvolení nelenil a naši akci podpořil účastí. Spolupráci s městem hodnotíme jako klíčovou pro pořádání našeho mezinárodního tanečního festivalu,“ řekl Vladimír Žváček.

Festival však radost taktéž rozdává, protože na výzvu pořadatelů přivezli tanečníci z jednotlivých souborů omalovánky, pohádky, pastelky a nejrůznější další věci pro malé pacienty v pardubické Krajské nemocnici.

„Jsme s nemocnicí ve spojení a při nejbližší možné příležitosti všechny vybrané dárky předáme přímo na dětských oddělení v nemocnici,“ sdělil Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu.

S putovním pohárem a hlavními organizátory festivalu se vyfotil primátor města Pardubic Martin Charvát. Zleva: tiskový mluvčí festivalu Štefan Švestka, primátor města Pardubic Martin Charvát a Vladimír Žváček, ředitel festivalu Pardubická Ryengle

 

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:24 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner