Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Parov Stelar se pokusí vyprodat Tipsport Arénu

Parov Stelar se pokusí vyprodat Tipsport Arénu

Email Tisk

Parov Stelar se pokusí vyprodat Tipsport ArénuMarcus Fuereder, známější pod svým uměleckým jménem Parov Stelar, je rakouský hudebník, producent a DJ. Vystupuje po celém světě se svou kapelou Parov Stelar Band, občas i ve třech jako Parov Stelar Trio. Parov Stelar je ředitelem Etage Noir Recordings a Etage Noir Bookings. Několikrát vyprodal sály a 20. února 2016 se pokusí i totéž v pražské Tipsport Aréně.

Jeho první nahrávky u Etage Noir Recordings, EP nazvané Kiss Kiss a zanedlouho vydané LP Rough Cuts v roce 2004 mu zanedlouho vydobyly uznání na mezinárodní elektronické scéně. Jeho specifický přístup k hudební produkci kombinovaný s citem pro zvukovou estetiku způsobil nadšenou reakci publika a hudebních kolegů po celém světě. Stává se zakladatelem nového žánru pojmenovaného Electro Swing. Od tohoto momentu se jeho kariéra podobá letu rakety. Parov Stelar se proslavil nejen stylem Electro Swing, ale také samplováním na nejvyšší úrovni a kombinací různých hudebních stylů v něco nového.

Je nejůspěšnějším rakouským umělcem na mezinárodní úrovni, získal 3 ocenění Amadeus Austrian Music Awards v roce 2013 (Best Live Act, Best Electronic Act, Best Album) a 1 v roce 2014 (Best Live Act). Parov Stelar spolupracoval s umělci, jako jsou Tony Bennett & Lady Gaga, Marvin Gaye, Lana Del Rey, Brian Ferry a mnozí další. Vydal 6 alb, víc než 20 EPs a prodal víc než 250 000 alb. Skladba Booty Swing dosáhla na druhou příčku electronické hitparády US iTunes charts a na první v hitparádě kanadské.

Parov Stelar Band a Parov Stelar Trio odehráli víc než 600 koncertů po celém světě, vyprodali mimo jiné Regency Ballroom v San Francisku, Irving Plaza v New Yoruk, Club Nokia v L.A., dvakrát Forum v Londýně, Zenith v Mnichově a Columbiahalle v Berlíně jako headlineři. Vystupovali na festivalech Glastonbury, Eurockéennes, Rock Werchter, Solidays, OptimusAlive!, Zurich Open Air a na La Fete the L’Humanite v Paříži před 100 000 diváky.

Parov Stelar má téměř milion fanoušků na facebooku a víc než 100 milionů zhlédnutí na youtube. Jeho skladby byly zařazeny na 700 kompilací na celém světě (např. Hotel Costes, Buddha Bar a Electro Swing) a použity v mnoha TV představeních, TV seriálech a filmech. Existuje přes tucet TV reklam s jeho hudbou - na Bacardi, Microsoft, Fiat, Cosmopolitan Hotel Las Vegas, Chevrolet, Audi, Chrysler, Motorolu, Nespresso, Colgate, Hyundai a další.

Vstupenky za 800 Kč + poplatky jsou již v předprodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro a GoGout.cz.

Více info na www.dsmacku.com.

Aktualizováno ( pondělí, 11 leden 2016 16:08 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Teprve manželství odhalí milencům, jak je život ve dvou složitý.

Victor de Broglie


Reklama

Banner