Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Ples hudebníků v opeře

Ples hudebníků v opeře

Email Tisk

plesV sobotu 21. února 2009 ve 20 hodin začne v Divadle Karla Pippicha další z akcí Chrudimského roku hudby, tentokrát Ples hudebníků v opeře.

Ples hudebníků v opeře je totiž i připomenutím 75. výročí otevření Divadla Karla Pippicha v Chrudimi, které uplyne přesně ve středu 18. února 2009. Původní divadlo, které stálo na místě dnešní Komerční banky, bylo uzavřeno v říjnu 1928 podle nařízení okresní politické správy s odůvodněním, že stav budovy neodpovídá bezpečnostním předpisům a divadelnímu řádu. Uvedení situace urychlila snahy o postavení divadla nového a začaly vznikat iniciativy k jeho postavení. V té době byl jedním ze zakladatelů Spolku pro zbudování nového chrudimského divadla Karel Pippich, velký organizátor divadelního, hudebního a literárního dění. Základní kámen nového divadla byl položen v den výročí republiky 28. října 1931 a 18. února 1934 se konalo slavnostní otevření divadla, postaveného podle projektu architekta Jindřicha Freiwalda.

Karel Pippich se otevření divadla nedožil, ale divadlo nese jeho jméno od otevření ? s přestávkou v období komunistického režimu ? dodnes.

Historicky první Ples v opeře byl uspořádán při příležitosti 65. výročí slavnostního otevření nového chrudimského Divadla Karla Pippicha v sobotu 20. února 1999. V programu tehdy vystoupili například sólisté Hudebního divadla v Karlíně s pořadem Setkání s operetou. Druhý Ples v opeře ? k 70. výročí divadla ? proběhl v sobotu 28. února 2004 a tentokrát v programu vystoupil např. Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.

V sobotu 21. února 2009 se tak Ples v opeře koná již potřetí. Ten letošní ples nese navíc název Ples hudebníků v opeře, protože se přípravy programu celého večera chopila chrudimská Základní umělecká škola, která ho připravuje místo jejich oblíbeného plesu hudebníků.

Návštěvníci akce se mohou těšit na to, že celý večer se bude tančit, zpívat a veselit ve všech prostorách divadla. Program je tedy připraven nejen na hlavní scéně ? na jevišti, ale i v kavárně v prvním poschodí, ve sklípku v suterénu divadla, v přízemí v předsálí a ve výstavní síni. K poslechu a tanci bude hrát například Chrudimská komorní filharmonie, Blue Star, ale třeba i dudáci. A o půlnoci bude na jevišti následovat gratulace jubilantovi k jeho 75. narozeninám. Více už neprozradíme.

Srdečně zveme všechny na akci, kterou tentokrát významně podpořila společnost International Power Opatovice a.s.

 

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner