Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Počítačové workshopy na Futuru

Počítačové workshopy na Futuru

Email Tisk

pc22. ledna 2009 odstartoval pravidelné čtvrteční PC workshopy na Futuru, určené klukům a holkám ve věku 11 - 22 let, kteří klub navštěvují. Nyní mají možnost se každý čtvrtek od 15 do 18 hodin zapojit do neformální výuky práce na počítači pod vedením lektora Aleše Jiráska. Provozovatelem Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Futur je občanské sdružení Šance pro Tebe.

Workshop probíhá v nově zrekonstruovaných prostorech klubu Futur, v areálu bývalého Kapucínského kláštera v Chrudimi na Školním náměstí 11. Rekonstrukce a vybavení interiéru je financováno z prostředků Evropské unie v rámci projektu Být respektován je Šance. Témata jednotlivých workshopů vycházejí ze zájmu klientů. Vypalování dat na CD, formátování textu ve Wordu, zakládání nové emailové schránky na internetu či jednoduchá práce s grafikou bylo obsahem prvního PC workshopu, kterého se zúčastnilo 6 klientů NZDM Futur.

Cílem PC workshopů je prohlubování počítačové gramotnosti klientů a tím zvyšování jejich kompetencí a upevňování sebedůvěry. Smyslem všech strukturovaných aktivit nízkoprahového zařízení Futur je snaha zvýšit šance znevýhodněných dětí a mládeže najít uplatnění v této společnosti a získat potřebné sebevědomí.

Šance pro Tebe poskytuje nízkoprahové = snadno dostupné sociální služby dětem, mládeži a mladým dospělým. Provozuje nízkoprahová zařízení Futur, Kopretina, Agora a Skate areál v Chrudimi a Jeskyně V Prachovicích. Provádí terénní kontaktní práci v Chrudimi a v Prachovicích. Nabízí uplatnění zájemcům o dobrovolnickou činnost. Provozuje Dům Agora jako "místo k setkávání" a prostřednictvím Produkčního centra Domu Agora poskytuje zázemí kulturním, společenským a zájmovým aktivitám.

Aktualizováno ( středa, 28 leden 2009 07:33 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner