Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 16. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Podaří se Pardubicím prolomit šestizápasovou sérii porážek?

Podaří se Pardubicím prolomit šestizápasovou sérii porážek?

Email Tisk

Derby Pardubice - Hradec Králové

Tito dva rivalové se spolu střetli už 21krát a statistiky hovoří jasně ve prospěch Hradce Králové, který dokázal Pardubice porazit už 13krát, což je víc než polovina všech zápasů. Skóre 48:73 také hovoří ve prospěch Hradce Králové.

Kdybychom se podívali na nejvyšší výhry, zjistíme, že nejvyšší výhra Pardubic byla 5:2, a stalo se tak 31. 10. 2014 na domácím ledě, naopak nejvyšší výhra Hradce Králové byla 8:2, a odehrála se 18. 9. 2016 také na domácím ledě. Všechno to jsou, ale jen statistiky a ty zápas nevyhrávají. Oba dva týmy budou nastupovat do utkání s "čistým kontem", a na vstřelení gólu budou mít minimálně 60 minut, rozhodovat se tedy bude skutečně až na hřišti.

Derby Pardubice - Hradec Králové

Pardubicím se tuto sezonu moc nedaří, o čemž svědčí i to, že se nacházejí ve spodní části tabulky. Nicméně příchodem mladého brankáře Milana Kloučka se začalo týmu více dařit. V posledních deseti zápasech (počítáno od 1. 10. do 29. 10.) dokázal v pěti zvítězit a nasbíral slušných 11 bodů. Není to sice tolik, ale pro tým, jsou to hodně cenné body, a s každým dalším vyhraným zápasem získávají větší sebevědomí, což se projeví i na výkonu a průběhu dalších zápasů. Tým už tuto sezónu dokázal, že má na to, aby porazil soupeře z vyšší části tabulky, například zvítězil nad Oceláři z Třince poměrem 2:1.

 

 

 

 

Derby Pardubice - Hradec Králové

Hradec Králové zahájil novou sezonu třemi prohrami v řadě, což byl pro fanoušky i tým velký šok, jelikož minulou sezonu to dotáhl až do semifinále, kde nakonec prohrál s Kometou Brno 2:4 na zápasy, a tím přišel o možnost zahrát si finále. Nicméně tým se i přes úvodní tři prohry dokázal zvednout, v současné době se v tabulce pohybuje hodně vysoko. Má na kontě sedm výher v řadě a všechny v čisté hře (bez prodloužení nebo nájezdů), což je nejvíce z celé extraligy. Stejný počet má i brněnská Kometa, u ní je však jedna výhra v prodloužení.

 

 

 

 

 

Pardubice s Hradcem Králové se spolu letos už jednou utkaly, a to 15. 10. na ledě Hradce. Utkání sledovalo 6890 diváků, kteří vytvářeli skvělou atmosféru během celého zápasu. Spokojenější nakonec odcházeli fanoušci Hradce Králové, jenž dokázal zvítězit 6:0, a tím ovládl už 6. derby v řadě. Trenér Pardubic Miloš Holaň po šestigólové prohře řekl: "Zápas ve vynikající atmosféře, ale s trpkým koncem pro nás. Musím sportovně uznat, že Hradec byl dneska jednoznačně lepší".

Jak dopadne 22. vzájemné utkání je zatím ve hvězdách, už teď se na něj však těší všichni hráči, realizační týmy a zejména fanoušci. Jeden z hráčů Hradce Králové však bude vyjíždět na led se smíšenými pocity, a tím hráčem je Petr Koukal. Ptáte se proč? Petr Koukal totiž hledal na konci minulé sezóny nové angažmá, většina lidí by ho ráda viděla ve svém rodném klubu, tedy v Pardubicích. Jenomže on podepsal smlouvu s Hradcem Králové, a tím si u některých pardubických fanoušků hodně pohoršil. Oba dva týmy do tohoto utkání nastoupí s velikými ambicemi ? Pardubice budou chtít přerušit sérii porážek a také oplatit šestigólové fiasko z prvního zápasu letošní sezony, zatímco Hradec Králové bude usilovat o prodloužení série. Jisté je, že oba dva týmy budou chtít získat maximální počet bodů, aby mohly šplhat tabulkou vesele vzhůru. Derby je nejen velkým soubojem hráčů na ledě, ale také soubojem fanoušků - kdo bude mít lepší pokřiky, koho bude více slyšet nebo kdo bude lépe podporovat.
Jestli Vás, stejně jako mě, zajímá, jaká bude atmosféra utkání, které bude sledovat bezesporu tradičně vyprodaná aréna, jak se bude vyvíjet jeho stav a jaké ohlasy bude mít Petr Koukal, až vyjede na svůj domovský led, najděte si čas a navštivte pardubickou Tipsport arénu v neděli 26. listopadu, kde to v 17:30 všechno vypukne.

Aktualizováno ( pondělí, 20 listopad 2017 18:14 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner