Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Kino Podívaná za všechny groše aneb Nejpovedenější filmy z FAMU

Podívaná za všechny groše aneb Nejpovedenější filmy z FAMU

Email Tisk

Podívaná za všechny groše aneb Nejpovedenější filmy z FAMUV rámci pravidelného cyklu Kveteme v Kosatci! uvidíte ve středu 18. ledna 2012 unikátní pásmo filmů. Promítat se budou zdařilá dílka studentů FAMU, kterým už tleskali nejen jejich pedagogové, ale i třeba diváci v chrudimském kině.

Těšit se můžete na hraný snímek Cagey Tigers (25 min.), o kterém jeho režisér Aramisova říká: „Je to příběh o přátelském trojúhelníku, ze kterého se pozvolna stává trojúhelník milostný. To vše v improvizovaném stylu připomínajícím tvorbu československé nové vlny.“ Stojí za zmínku, že film byl loni vybrán do studentské sekce Cinéfondation na festivalu v Cannes.

Hlavní postavou v Malém okruhu pozornosti (25 min.) je režisér. Název dílka, které natočil Josef Tuka, je divadelním termínem znamenajícím naprosté soustředění herce při představení. Do tohoto kruhu nikdo nemůže zasáhnout, herec se soustředí pouze na svůj výkon. Divadelní režisér (Miroslav Krobot) si profesní návyk přenáší i do soukromého života. Jeho postoj, jednání a gesta jsou sice elegantní a efektní, ale rodinný život se mu rozpadá...

Už svým názvem Nejrychlejší Matěj na světě (20 min.) naznačuje film od mladého Chrudimáka Tomáše Pavlíčka, že půjde o variaci na pohádkové téma. Roli kouzelné babičky si v ní střihla Zuzana Bydžovská a hudební doprovod nahrála pardubická punková skupina Volant.

Dvě lechtivé minuty, na které nikdy nezapomenete. Tak lze charakterizovat animovanou chuťovku Žhavá noc, kterou vytvořila Kateřina Karhánková.

Večerem bude provázet a na dotazy z publika rád odpoví Tomáš Pavlíček, student na katedře režie hraných filmů. Jak slíbil, přiveze z Prahy do Kosatce i překvapení navíc.

Kávu, víno, čaj a rozličné pochoutky opět zajistila firma Hovorka Catering. Začátek je v 19 hodin. Vstupné je dobrovolné: zaplatíte libovolnou částku až po promítání, pokud se vám budou famácké filmy aspoň trochu líbit! Místo v sálu si můžete rezervovat už nyní na telefonu 466 052 050 či e-mailu filip.novotny@caacz.cz.

Podívaná za všechny groše aneb Nejpovedenější filmy z FAMU

Integrační centrum Kosatec od loňského září provozuje Česká abilympijská asociace. Jde o zařízení, které slouží především lidem se zdravotním postižením, ale také rodinám s dětmi nebo osobám v těžké životní situaci. Aktuální informace lze najít na stránkách www.caacz.cz.

 

 

Aktualizováno ( pátek, 13 leden 2012 22:22 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner