Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Porota už zná vítěze Školního časopisu roku 2011 v našem kraji

Porota už zná vítěze Školního časopisu roku 2011 v našem kraji

Email Tisk

Porota už zná vítěze školního časopisu roku 2011 v našem krajiV úterý 24. května 2011 zasedala v pracovně vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka odborná porota krajského kola soutěže "Školní časopis a noviny roku", kterou připravuje Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a regionálními koordinátory-redaktory projektu Klíče pro život a Občanským sdružením Altus.

"Velice mile mě překvapila úroveň školních časopisů. Některé časopisy po grafické, ale i obsahové stránce vypadají velmi dobře.  A hlavně je znát, že autoři - děti či studenti dávají své texty na papír s určitou jiskrou a tak jak to sami to cítí. Účast v porotě byla pro mě něčím novým a příjemným vybočením," svěřil se po setkání hodnotící komise vicehejtman Roman Línek. Ten v porotě zasedl společně s redaktorem Českého rozhlasu Pardubice a týdeníku Sedmička Josefem Kopeckým a šéfredaktorem Pardubického deníku Tomášem Dvořákem.

"Soutěž je určena žákům od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis," přibližuje pravidla ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

Porota už zná vítěze školního časopisu roku 2011 v našem kraji

Hodnocená byla celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie, kresby.

"S přihlášenými pracemi jsem byl velmi spokojený a kdo je ten nejlepší, se všichni dozvědí ve  čtvrtek 26. května 2011 v 10.50 hodin na největší přehlídce sdružení dětí a mládeže Bambiriáda v Chrudimi na letním koupališti," zve na vyhodnocení Málek.

Soutěž získala pro letošní rok podporu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního informačního centra pro mládež, projektu Klíče pro život a Pardubického kraje.

Poznámka redakce: I náš portál se přihlásil do této soutěže, tak nám držte palce. Chrudimka.cz - portál, který stojí za to číst!

 

Aktualizováno ( úterý, 24 květen 2011 12:37 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Není nic hroznějšího nežli vzájemná lhostejnost známých lidí vůči sobě.

HAUPTMANN


Reklama

Banner
Banner
Banner