Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 20. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Foto a video Pozvánka do Fotoklubu Chrudim

Pozvánka do Fotoklubu Chrudim

Email Tisk

Fotoklub Chrudim

V letošním roce si připomínáme 160 let od prvního pokusu o založení profesionálního fotografického ateliéru v Chrudimi a 110 let od založení prvního chrudimského fotoklubu. Chrudim se tak řadí k českým městům s nejdelší tradicí profesionální a amatérské fotografie.

Přes různé peripetie se zájemci o fotografii v Chrudimi scházejí téměř nepřetržitě již oněch zmiňovaných 110 let a Chrudim je v současnosti výjimečná též projektem Město a lidé, v jehož rámci má šanci prezentovat svůj pohled na město nejširší veřejnost. Autor vítězné kolekce se stává držitelem grantu na dokumentaci města v průběhu jednoho roku.

Fotoklub Chrudim je už řadu let součástí městského kulturního střediska Chrudimská beseda. Podpora v podobě klubové místnosti ve Spolkovém domě či finančních příspěvků na materiál a činnost je pro takovou úzce specializovanou organizaci v dnešní době nezanedbatelná. Na druhou stranu fotoklub například v roce 2004 pořídil kompletní fotodokumentaci města a každoročně organizačně zajišťuje soutěž Město a lidé. 

Fotoklub se aktuálně účastní Českobudějovického mapového okruhu, každoročně pořádá výstavu ve Vodních zdrojích a nově pořizuje i fotografie na obálku Chrudimského zpravodaje. Hlavními body programu je tedy posuzování vlastních i cizích fotografií, příprava akcí a výměna zkušeností, vše v neformálním duchu.

Pokud máte hlubší zájem o fotografování, chcete se seznámit s tvorbou jiných fotografů z Chrudimi i jiných míst a podílet se tak na tradici trvající více než sto let, neváhejte. Nejde o žádný elitní klub a každý zájemce o fotografování je vítán. Fotoklub se schází dvakrát měsíčně v 19 hodin ve Spolkovém domě na Palackého třídě.

Více informací najdete na stránkách www.FotoKlub.Chrudim.cz. Pokud byste se ostýchali přijít rovnou, můžete nejprve kontaktovat předsedu fotoklubu Ladislava Vargu (vargaladislav@seznam.cz).

Aktualizováno ( čtvrtek, 09 červen 2016 06:59 )  
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner