Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Právě teď: CVVZ v Přerově

Právě teď: CVVZ v Přerově

Email Tisk

cvvzbubJe pátek 24. října 2008 kdy vyráží naše tříčlenná posádka v čele se mnou Matějem Zelinkou reprezentovat Občanské sdružení Altus i celé město Chrudim na CVVZ 2008 v Přerově a zároveň se jede ucházet o kandidaturu na pořádání CVVZ 2010 právě v Chrudimi.
Po příjezdu a menší chaotické prezenci se ubytováváme v přerovské základní škole Za mlýnem, kde se odehrává většina letošní CVVZ. Hodinovou programovou mezeru využíváme k tvorbě prezentačního stánku Chrudimi a Občanského sdružení Altus.


Jako první máme na programu naplánovanou pravidelnou zahajovací přednášku Quo vadis CVVZ?, kterou má na starosti Jaroslav Biolek (Mussur). V této přednášce bylo naším úkolem přesvědčit posluchače proč zvolit pro pořádání CVVZ 2010 právě Chrudim a dozvědět se důležité informace o celkovém běhu CVVZ.
Dalším a vlastně i posledním programem pátečního dne byla noční hra s názvem Eldorádo. V Přerově má tato hra dlouholetou tradici a letošní díl byl inspirován filmem Man In Black, kde bylo úkolem naší 5 členné posádky posilněné o 2 slečny, vypátrat, kde se nachází agent B. V popisu hry bylo napsáno, že se máme teple obléci, ale zarazilo mě, že se před budovou školy vyskytuje parta lidí, která byla oblečena spíše jen na nějakou plážovou párty. Nicméně časem, zhruba po hodinovém shánění nějakých indicií, mi došlo proč jsou oblečeni právě takto. Hledání nám stěžovala skupinka EMZáků, kteří se dali přemoci jedině tak, že naše družstvo bude udržovat vzájemný dotyk. Postupně jsme se dostávali do dalších částí hry a získávali jsem další  indicie o ztraceném agentovi. Úkoly se postupně dostávaly do extrémů, začínalo to nenápadným ponořením se do sudu s ledovou vodou přes jedení červí pochoutky. Na konci první části se nám, konkrétně mě stala menší nehoda, a to při získání indicie pomocí plavby v nafukovacím člunu. Zbytek cesty, která měla ještě 10 km jsem proto musel absolvovat v mokrém oblečení. Hru jsme dokončili zhruba ve 3 hodiny ráno a byli jsme rádi, že je to za námi.
Druhý den ráno byl budíček v 7 hodin a my jsme museli z postele aby na nás zbyla nějaká snídaně. Dopolední program jsme strávili v počítačové učebně na tvorbě webových stránek. Po dlouhém rozhodování jsme díky počasí vynechali sjezd řeky Bečvy a tento prostor většina z nás nahradila kurzem sebeobrany, který vám blíže přiblíží Filip Netolický (Xender). "Tímto kurzem nás provedl Michal Janoušek (Turbomysak). Ukázal nám řešení situace při napadení, jak se alespoň trochu bránit a jak se zachovat při konfliktu s agresivním člověkem. Pro mě to byla nejvíce užitečná přednáška z celého dne." Večerní program byl společný country bál, který jsme vynechali z důvodu únavy.
Nedělní dopoledne jsme opět prožili rozděleně a to tak že já jsem navštívil přednášku o společenských hrách v místnosti, na rozdíl od aktivních kluků, kteří si šli vyzkoušet cvičnou horolezeckou stěnu,o které vám něco poví Vlastimil Tlapák (Tik). "Po příchodu na místo, se nám instruktor představil a seznámil nás s bezpečností a metodikou lezení. Vyzkoušeli jsme si lezení po stěně a občas se objevili i nějaké pády do měkkého." Osobně jsem se nejvíce těšil na Miloše Vacíka a jeho seminář o sambě. Hned po příchodu do učebny se mi při pohledu na nástroje rozsvítili oči. Nejprve nám řekl základní druhy rytmů, které se používají například při karnevalech v Riu a následně jsme si mohli sami vybrat nástroj a naučit se krátkou skupinovou skladbu.

 

Aktualizováno ( úterý, 28 říjen 2008 21:44 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner