Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Pražský podzim zpestří Youngblood Brass Band z New Orleans

Pražský podzim zpestří Youngblood Brass Band z New Orleans

Email Tisk

Která jiná kapela spojuje fanoušky trombónů a hiphopu?Youngblood Brass Band jsou jedinečná punkově a hiphopově dechová kapela z New Orleans. Desetičlenný soubor vznikl v Madisonu ve státě Wisconsin a nyní jsou jeho členové rozeseti po celých USA (Madison, Brooklyn, Nashville, Minneapolis, Chicago). Od roku 2000 se jim daří fascinujícím způsobem mísit a prolínat na světových pódiích všechny žánry. Na letošní podzim oznámili koncert v pražském Lucerna Music Baru, který se uskuteční 23. října 2017. Vstupenky za 280 Kč sou na webu Lucerna Music Baru, goout.cz a v sítích Tickepro a Ticketportal.

Youngblood byli headlinery mnoha festivalů po celých USA i v zahraničí, vyprodávali koncerty ve víc než 20 zemích. Viděli je návštěvníci festivalů Roskilde, Glastonbury, Lowlands, Pukkelpop, SXSW, CMJ, North Sea Jazz, WOMAD a dalších.

Debutové album YBBB Unlearn vyšlo v roce 2000, spolupracovali na něm Talib Kweli (undergroundový hit “Ya’ll Stay Up”), Mike Ladd, DJ Skooly a zpěvák Franka Zappy Ike Willis. Následně podepsali smlouvu s Ozone Music NYC, revolučním avantgardním hiphopovým labelem, který představil světu talenty, jako jsou Saul Williams, Company Flow, nebo Antipop Consortium. Jejich další skvělé album na Ozone z roku 2003 jim už zajistilo plné sály.

 

 

Youngblood vydali další dvě alba na vlastním labelu Layered Music imprint: Live. Places a Is That a Riot?, která upevnila jejich popularitu špičkové žesťové kapely. YBBB také navštěvují střední a vysoké školy a organizují workshopy a vzdělávací programy o historii New Orleans, jazzové improvizaci, hiphopové kultuře a tvořivosti.

Youngblood nyní po pěti letech vydávají nové album Pax Volumi na Tru Thoughts. Na desce se jim podařilo zachytit energii a živelnost koncertů, jako by patnáct let čekali, aby mohli vydat takhle našlápnutou desku. Young Blood Brass Band se stali kapelou, kterou je nutno vidět a slyšet.

 

youngbloodbrassband.com | facebook.com/YoungbloodBrassBand

 

Aktualizováno ( neděle, 27 srpen 2017 19:43 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Není nic hroznějšího nežli vzájemná lhostejnost známých lidí vůči sobě.

HAUPTMANN


Reklama

Banner