Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and Gang

Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and Gang

Email Tisk

Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and GangV pátek 28. listopadu 2014 se v brněnském Bobycentru na podiu sejdou dvě velké legendy rocku: britští glamrockoví Slade a skupina Progres 2 z Brna.

Součástí programu však bude také vystoupení předkapely, která zvítězila v soutěži vyhlášené pořádající agenturou Brnokoncert. Vyhodnocení této soutěže proběhlo 30.10. a nyní již víme, že se předskokanem stala partička Tom Jegr and Geng. Skupina Tom Jegr and Gang vznikla v roce 2006. Bluesově laděný repertoár čerpá téměř výhradně z vlastní tvorby, na které se podepsal vliv Stevie Ray Vaughana. 

Do soutěže se přihlásilo 24 kapel, jejichž výkony posoudilo 5 členů komise. V prvním poslechu byl zúžen výběr na 12 kapel. Přehled účastníků soutěže a kompletních výsledků je k dispozici zde

Skupina Slade byla jednou z vůdčích skupin glam rocku a v době své největší slávy to byla komerčně nejúspěšnější skupina ve Spojeném království. Nejúspěšnějšími písničkami jsou skladby Far Far Away, My Oh My nebo skladba Merry Xmas Everybody (z prosince 1973), která je dodnes jednou z nejhranějších vánočních písniček.

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem. V popularitě překonala všechny své glam rockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i Davida Bowieho.
Tvorba skupiny Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože jejich pokusy prorazit na americký hudební trh nebyly úspěšné, existuje mnoho amerických kapel, které přiznávají, že byly tvorbou skupiny ovlivněny. Cover verze jejich Cum on Feel the Noize v podání metalové skupiny Quiet Riot se umístila na 5. místě americké hitparády v roce 1983. Také basista skupiny KISS Gene Simmons potvrzuje, že pódiová show byla ovlivněna skupinou Slade.

Tom Jegr

 

Průvodcem večera bude legendární DJ Jindra Eliáš, bude vás bavit nejen v mezičase, kdy se budou chystat kapely ke svým vystoupením, ale zahraje i k poslechu a tanci na Oldies party, která bude následovat po skončení všech koncertů.


Časový harmonogram večera:

19:00 Tom Jegr and Gang
20:00 Progres 2
21:00 Slade /UK/
22:30 Oldies party s DJ Jindrou Eliášem

Před Slade a Progres 2 v Brně zahraje Tom Jegr and Gang

Aktualizováno ( úterý, 02 prosinec 2014 13:18 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner