Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 14. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Škola a vzdělání Přednáška nejen o chrudimském loutkářství

Přednáška nejen o chrudimském loutkářství

Email Tisk

Fotografie z představení Začarovaný les, Z. Schmoranz

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zve všechny zájemce o historii chrudimského a východočeského loutkářství v kraji na přednášku, která se uskuteční ve středu 31. října 2012 v 18,00 hodin v prostorách MLK v Břetislavově ulici. Vstupné na přednášku je 60 Kč a platí i jako vstupenka do výstavy "Pavel Kalfus a Alois Tománek: Společně, každý svou cestou."

 

O východočeském loutkářství se posledních měsících hodně mluví v souvislosti o možnosti zapsání tohoto jedinečného kulturního fenoménu do Seznamu nemateriálních statků tradiční a lidové kultury ČR. Kam tyto snahy povedou, zatím nevíme. Přesto se ti, kteří se o tento fenomén zajímají, mohou s východočeským loutkářstvím seznámit právě ve středu 31. října 2012 v 18,00 hodin v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi (MLK), kde se bude konat přednáška na toto téma s důrazem na chrudimské loutkářství. Na začátku návštěvníci shlédnou krátký dokumentární film o východočeském loutkářství. Po filmu bude následovat již přednáška kurátorky MLK, Mgr. Lucie Miklovičové.

V úvodu zazní obecné informace o vzniku tradice českých kočovných loutkářů – tématem bude především loutkářská každodennost. Navazujícím tématem budou kočovní loutkáři v Chrudimi se zaměřením na Jana Nepomuka Lašťovku. Ten patřil nejen v Chrudimi, ale v celých východních Čechách k nejvýznamnějším lidovým loutkářům své doby. Zazní také informace o Aloisi a Jaroslavu Gallatovi, kteří se svými snahami podíleli na rozvoji chrudimského loutkového divadla. Přednáška bude zakončena dílčími zmínkami o vývoji chrudimského loutkového divadla cca do 50. let 20. st.

Na přednášku je nutné se předem objednat na email: olga.havlikova@puppets.cz nebo tel.: 734 203 261. Kapacita sálu je omezena, při jejím naplnění nelze akceptovat zájem neobjednaných návštěvníků.

www.puppets.cz

Jan Nepomuk Laštovka

Aktualizováno ( čtvrtek, 25 říjen 2012 21:53 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner