Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Preventivní projekt ALGIZ - pilotní kurz

Preventivní projekt ALGIZ - pilotní kurz

Email Tisk

ALGIZDne 21. ledna 2009, 28. ledna 2009 a 4. února 2009 proběhne pilotní kurz profesní sebeobrany preventivního projektu Algiz. Tento preventivní projekt je organizovaný Policií ČR, oddělením sociální prevence Městského úřadu Chrudim, Sportovním klubem Police Chrudim a dalších složek. Je určen pro zaměstnance Integrovaného záchranného systému. Začátek kurzu je v 9 hodin, uskuteční se v budově Městského úřadu v Pardubické ulici v Chrudimi. Pilotního kurzu se zúčastní cca 20 zájemců z řad zaměstnanců Chrudimské nemocnice a.s., Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Centra J.J. Pestalozziho o.p.s. Chrudim.

Vzhledem k narůstajícím útokům na pracovníky Integrovaného záchranného systému (především hasiče a rychlou zdravotnickou pomoc) a v rámci zvyšujícího se násilí ze strany občanů vůči pracovníkům na úřadech, poštách atd. vznikl preventivní projekt Algiz.

ALGIZ - je překládána jako "ochrana", ať již fyzická či psychická. Signalizuje nutkání chránit sebe nebo druhé. Kurz je tedy zaměřen jak na psychologii osob ocitajících se v krizové situaci (oběť i pachatel), tak i na fyzickou obranu. Vše bude probíhat formou teoretického výkladu, doplněné praktickými ukázkami, tak i formou praktického cvičení sebeobrany (zaměřené na možné situace konkrétních pracovníků). Tím by mělo dojít k co nejlepšímu výsledku. snažíme se o to, aby kurz profesní sebeobrany opravdu pomohl v nebezpečných situacích všem, kteří kurzem projdou. Doufáme, že se nám podaří těmto pracovníkům usnadnit plnění každodenních pracovních povinností

Aktualizováno ( pondělí, 19 leden 2009 09:31 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner