Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Preventivní projekt ALGIZ - pilotní kurz

Preventivní projekt ALGIZ - pilotní kurz

Email Tisk

ALGIZDne 21. ledna 2009, 28. ledna 2009 a 4. února 2009 proběhne pilotní kurz profesní sebeobrany preventivního projektu Algiz. Tento preventivní projekt je organizovaný Policií ČR, oddělením sociální prevence Městského úřadu Chrudim, Sportovním klubem Police Chrudim a dalších složek. Je určen pro zaměstnance Integrovaného záchranného systému. Začátek kurzu je v 9 hodin, uskuteční se v budově Městského úřadu v Pardubické ulici v Chrudimi. Pilotního kurzu se zúčastní cca 20 zájemců z řad zaměstnanců Chrudimské nemocnice a.s., Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a Centra J.J. Pestalozziho o.p.s. Chrudim.

Vzhledem k narůstajícím útokům na pracovníky Integrovaného záchranného systému (především hasiče a rychlou zdravotnickou pomoc) a v rámci zvyšujícího se násilí ze strany občanů vůči pracovníkům na úřadech, poštách atd. vznikl preventivní projekt Algiz.

ALGIZ - je překládána jako "ochrana", ať již fyzická či psychická. Signalizuje nutkání chránit sebe nebo druhé. Kurz je tedy zaměřen jak na psychologii osob ocitajících se v krizové situaci (oběť i pachatel), tak i na fyzickou obranu. Vše bude probíhat formou teoretického výkladu, doplněné praktickými ukázkami, tak i formou praktického cvičení sebeobrany (zaměřené na možné situace konkrétních pracovníků). Tím by mělo dojít k co nejlepšímu výsledku. snažíme se o to, aby kurz profesní sebeobrany opravdu pomohl v nebezpečných situacích všem, kteří kurzem projdou. Doufáme, že se nám podaří těmto pracovníkům usnadnit plnění každodenních pracovních povinností

Aktualizováno ( pondělí, 19 leden 2009 09:31 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner