Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Email Tisk

Přípravy na aviatickou pouť jsou v plném proudu, foto: Miloš JenčíkJiž po čtyřiadvacáté přivítá pardubické letiště tradiční Aviatickou pouť. Letos se akce uskuteční ve dnech 31. května a 1. června 2014, a tak jako se již stalo tradicí, přinese návštěvníkům ucelený program složený jak z letových ukázek, tak komponovaného pozemního programu.

Program velké letecké podívané, jakou pardubická Aviatická pouť již tradičně je, se začíná připravovat vždy již s příchodem podzimu. Proto má organizační štáb v současné době již hlavní směry programu „nalajnovány“ a je tedy možné poodhalit, co je pro návštěvníky připraveno. Podtitul letošního ročníku nese název „Rytíři nebes“ a zcela určitě každého napadne, že tématem alespoň jedné scény bude období první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok. Velká válka se stala také prvním konfliktem, kde bylo ve větší míře využito letectvo. Bohužel přesných létajících replik z tohoto období je ve světě jako šafránu a v letošním roce je o ně mezi organizátory evropských leteckých akcí velký zájem.

V první scéně se ze západní fronty divákům představí vedle českých UL replik i plnohodnotný trojplošník Fokker Dr.I zPřípravy na aviatickou pouť jsou v plném proudu, foto: Miloš Jenčík Německa. „V jednání je také Fokker D.VII Mikaela Carlssona ze Švédska, který se na Aviatické pouti již několikrát představil se svým originálním Blériotem a Fokkerem Dr.I. Organizátoři jsou také v jednání s italským stavitelem repliky třímotorového dvouplošníku Caproni Ca.3, který by do Pardubic rád přilétl a předvedl našim divákům typ, který se, sice neslavně, zapsal do historie související se vznikem Československa. S verzí Caproni Ca.33 havaroval před 95 léty, 4. května 1919, při svém návratu do vlasti generál M. R. Štefánik. Účast tohoto skvostu však bude záležet především na tom, zda se podaří včas dokončit letové zkoušky a získat potřebné osvědčení,“ říká k připravovanému programu Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

Více informací o aktualitách z připravovaného programu lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz.

 

Přípravy na aviatickou pouť jsou v plném proudu, foto: Miloš Jenčík

Přípravy na aviatickou pouť jsou v plném proudu, foto: Miloš Jenčík

Aktualizováno ( pátek, 07 únor 2014 12:18 )  
Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner