Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Škola a vzdělání Program Erasmus funguje již čtvrtstoletí

Program Erasmus funguje již čtvrtstoletí

Email Tisk

Program Erasmus funguje již čtvrtstoletíNejúspěšnější studentský výměnný program Evropské unie Erasmus slaví v těchto dnech své 25. výročí. Od zahájení v roce 1987 jej ke studijní nebo pracovní stáži využily téměř tři milióny studentů. Androulla Vassiliou, komisařka pro vzdělávání, kulturu, mnohojazyčnost a mládež při této příležitosti zdůraznila, že mobilita poskytovaná Erasmem je jádrem strategie Komise pro boj s nezaměstnaností mládeže.


Poptávka převyšuje možnosti"Erasmus je jedním z velkých úspěchů Evropské unie - je jejím nejznámějším a nejoblíbenějším programem. Výměnné pobyty v rámci tohoto programu dávají studentům možnost, aby si zlepšili znalost cizích jazyků a rozvíjeli dovednosti, jako je přizpůsobivost, které zlepší jejich vyhlídky na zaměstnání. Poptávka po stážích v mnoha zemích výrazně přesahuje dostupné zdroje. To je jedním z důvodů, proč chceme možnosti studijních a vzdělávacích příležitostí v zahraničí rozšířit v rámci nově navrženého programu pro vzdělávání, odbornou přípravu a mládež - Erasmus pro všechny," uvedla komisařka Vassiliou.


Místo sedmi programů jen jedenErasmus pro všechny by podle ní sjednotil současné programy EU a mezinárodní programy v oblasti vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu, a nahradil tak sedm stávajících programů jediným. Rozhodnout o tom mají představitelé sedmadvacítky na právě probíhající konferenci.Výsledky výměnného studentského programu za období jeho pětadvacetileté existence ocenil i předseda Evropské komise José Manuel Barroso.


Pomáhá najít uplatnění v cizině"Účinek programu Erasmus byl obrovský, a to nejen pro jednotlivé studenty, ale i pro celé evropské hospodářství. Podporou kvalitní výuky a moderního systému vysokoškolského vzdělávání s úzkými vztahy mezi akademickou půdou a zaměstnavateli Erasmus pomáhá vyrovnat nesoulad mezi nabídkou dovedností a poptávkou po nich. Mladým lidem dává rovněž možnost pracovat v jiných zemích, kde lze najít odpovídající uplatnění, a podněcuje je k tomu, aby nezůstávali v místech, kde není poptávka po dané kvalifikaci," uvedl Barroso.

Aktualizováno ( středa, 30 květen 2012 09:21 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner