Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Projekt Hledáme pěstouny - dětské animované spoty pro podporu pěstounství

Projekt Hledáme pěstouny - dětské animované spoty pro podporu pěstounství

Email Tisk

Projekt Hledáme pěstouny - dětské animované spoty pro podporu pěstounstvíVšechny děti potřebují mámu a tátu, hlásá název zajímavého projektu neziskové organizace Amalthea, zaměřeného na oslovení zájemců o pěstounství. Minulý rok, v Burze filantropie Pardubice, kterou pravidelně pořádá Koalice nevládek Pardubicka, získala Amalthea od několika dárců celkem 22 000 Kč na vytvoření animovaného a rozhlasového spotu pro vyhledávání nových pěstounů.

Děti z pěstounských rodin pod vedením animátorky Šárky Zahálkové v létě 2013 vytvořily hned několik animovaných spotů se zvířecími hrdiny. „Je pro mě vždy inspirativní pracovat s dětskými tvůrci ", říká animátorka Šárka Zahálková, která animátorské workshopy pro děti vede už pár let. A pokračuje: „Děti ke spotům přistupovaly ze svého pohledu; přiměřeně věku a fantazii. Nejdůležitější je, že spoty vytvářely děti přímo z pěstounských rodin. Upřímný a autentický dětský rukopis je na vzniklých spotech největší devizou ". Spoty Amalthea, vytvořené dětmi a mladými lidmi z pěstounských a adoptivních rodin, můžete shlédnout prostřednictvím stránky AMALTHEA O.S. na Youtube i na stejnojmenném facebook profilu organizace.

Zároveň, v Rádiu Černá Hora, vznikl v prosinci 2013 rozhlasový spot. Jeho spoluautorem je mladý muž, jehož rodina se stala rodinou pěstounskou. Díky jeho zkušenosti a talentu vznikl autentický hravý spot o pěstounství a muffinech. Spot už v dubnu a květnu vysílalo Rádio Černá Hora a Český rozhlas Pardubice.

Nad rámec projektu, s finanční podporou spol. Elektrárny Opatovice, a.s., nechá Amalthea vyrobit profesionální animovaný spot, který by měl být hotov nejpozději na podzim 2014. Jeho autorkou bude Šárka Zahálková. Spot, jehož cílem opět bude nalézt náhradní rodiče, by měl být v širší distribuci médií. Amalthea se chystá oslovit regionální televize a kina.

~tz~

Aktualizováno ( čtvrtek, 12 únor 2015 20:21 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner