Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 24. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Prosincová PEVNOST přináší válku světla a stínů

Prosincová PEVNOST přináší válku světla a stínů

Email Tisk

PEVNOST

A titulek si pěkně zopakujeme a zdůrazníme: prosincová Pevnost přináší EPICKOU válku Světla a Stínu! Jestli jste se někdy třebas jen trošku otřeli o epickou fantasy, tak pro vás máme Vánoce ještě trochu před Vánoci. Vychází totiž závěrečný díl Kola času, jedné z nejmonumentálnějších a nejlepších fantasy ság vůbec. Takže téma je jasné. Proč je ta sága tak dobrá a co dobrého s ní provedl Brandon Sanderson, který naskočil po předčasně zesnuvším Robertu Jordanovi, to si ukážeme pěkně na příkladech! Ve vánočním duchu pak budeme pokračovat a doporučíme vám ty nejlepší seriály, kterými zaženete čekání na stromeček (a hlavně to pod ním) - včetně informace o seriálovém Pánovi prstenů! Jo a Tolkiena najdete i ve videohrách, protože Shadow of War je pecka, které jsme se prostě museli podívat na zoubek.

To všechno je samozřejmě jen špička ledovce, kterým aktuální číslo zbourá svoje čtenáře. V literatuře nabízíme rozhovor s autorem skvělé urban fantasy Kaziměsti, podíváme se na zoubek antologii povídek Akt X, navštívíme s agenty Knihovny Maskované město, v napínavé nové akční sci-fi budeme bránit perimetr a podíváme se do Spojených států japonských ve svérázné poctě Dickově klasice Muž z vysokého zámku. A ještě spousta dalšího.

Ve filmech se podělíme o nadšení z třetího Thora (smějeme se ještě teď!) a zjistíme, jak je to s rytíři v Blaníku a jak přežije sedm sester ve světě, kde může být na každou rodinu jen jedno dítě. Do toho novinky, recenze a pozvánky - třeba na Severské podivno, které vás přesvědčí, že i na severu Evropy dělají skvělé žánrovky.

V komiksech nejprve poprosíme o chvilku ticha, neb se rozloučíme s Matracmanem. Mňau a na zdraví. Ale nebojte, hned vám odhalíme, co bude v dalším čísle (zase pecka, tentokrát steampunková a námořnická). No a pak se zhluboka nadechněte a nabruste katany - máme pro vás článek o legendě anime Bojovém andělu Alitě a pak o nepostradatelné knize pro všechny fanoušky všeho japonského - o Planetě Nippon! Jo a taky recenze.

Je toho hodně, což? A to ještě máme videohry a extrémně velkou porci deskovek, dvě špičkové povídky (z Kristýny Sněgoňové bude hvězda - a pro nás už hvězdou je!) a dva velké články o historii (včetně toho o bitvě na Bílé hoře, co tam sedláček teďko smutně neoře), fotoreportáž z For Games a pozvánku na Fénixcon... Povídáme si o tom nejlepším na YouTube, geekovských vychytávkách a taky poodhalíme, co je nového na Prima COOL. Prostě jedeme ve velkým. Protože konec roku má být velkej, no ne?

 

PEVNOST 

Více na www.PEVNOST.cz.

 


Pevnost


Časopis Pevnost je měsíčník vycházející již od roku 2002, zaměřený převážně na fantasy, science fiction a horor. Na své si v něm přijdou milovníci filmů, literatury, her a nejen to. Najdete v něm také rozhovory s českými i zahraničními autory, reportáže z akcí, rubriky o dění za světa fantastiky, larpu a anime, články plné rad pro začínající autory a historicko-mytologických zajímavostí.

www.pevnost.cz

Aktualizováno ( neděle, 12 listopad 2017 19:41 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o vstupenky a knihy Miro ŽBIRKY

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner