Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 15. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim První červnový týden bude chrudimský park Na Střelnici patřit Bambiriádě

První červnový týden bude chrudimský park Na Střelnici patřit Bambiriádě

Email Tisk

Bambiriáda - plakátNás se to týká, to je podtitul letošní Bambiriády, která se v Chrudimi bude konat v termínu od 4. do 6. června 2009 v parku Na Střelnici. Novinkou je mimo jiné prodloužení Bambiriády o jeden den, a to o sobotu.

"Tímto krokem chceme vyjít vstříc menším organizacím, jejichž členové se nemohou během všedních dnů z důvodu svého zaměstnání prezentovat," dodává Martin Benák - koordinátor chrudimské Bambiriády 2009.

Akce, pořádaná občanskými sdruženími Altus, Artega, Úl a Loutkářským souborem Ahoj, se snaží nabídnout dětem pestrou škálu volnočasových aktivit, které pro ně připravují organizace a sdružení z okolí jejich bydliště. Děti si tak mohou přijít vyzkoušet činnosti, které běžně doma nedělají nebo mohou získat inspiraci na různé hry. Nejen děti, ale i rodiče zde získají mnoho informací, například o letních dětských táborech a mohou poznat vedoucí, kteří budou s jejich dětmi v průběhu roku pracovat.

Zajímavé vystoupení je pro vás připraveno na čtvrtek. Po slavnostním zahájení Bambiriády 2009, které bude tradičně ve čtvrtek v 10 hodin, se ocitneme v minulosti díky skupině historického šermu Familiaris Domini Regis z Chrudimi. Těšit se můžete i na oblíbeného kreslíře Jana HONZU Lušovského.

Je zvykem přivést na chrudimskou Bambiriádu i nějakou známou osobnost. Ani letos tomu nebude jinak. K té letošní nás navedl oblíbený český seriál televize Nova - COMEBACK. Abychom vás dlouho nenapínali, tak prozradíme jméno našeho hosta, bude jim Matouš Ruml alias Lexa, který se v Bambiriádním městečku objeví v pátek od 12 hodin. Pokud si chcete s Lexou zahrát nějakou hru nebo se s ním vyfotit neměli byste tam chybět! Ale to nebude jediný host z televizní obrazovky. Hned v sobotu po obědě se můžete těšit na hvězdu seriálu ULICE, nebo hyperaktivního Honzíka z filmu RAFŤÁCI - Matyáše Valentu se sestrou Annou-Marií Valentovou. Další dětskou hvězdou je Vladislav Rousek známý také ze seriálu Ulice.

Další novinkou je samostatná webová stránka www.bambiriada.chrudimka.cz. Naleznete zde průběžně upravovaný program vystoupení, přehled prezentujících se organizací a fotografie z minulých ročníků.

Aktualizováno ( středa, 13 květen 2009 06:27 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner