Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 22. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Rapper 50 Cent opět v Praze

Rapper 50 Cent opět v Praze

Email Tisk

Rapper 50 Cent opět v PrazePo neuvěřitelném úspěchu svého posledního turné se americký rapper, producent, módní návrhář a zároveň i velký rebel 50 Cent vrací do České Republiky! 5. března 2010 zavítá do pražské Tesla Arény, aby všem fanouškům představil svou zbrusu novou desku "Before I Self Destruct"!50 Cent se vrací po dvouleté odmlce, kterou vyplnil nejen koncertováním, ale i pilným psaním nových písní. Fanouškům je již znám pilotní singl, za který byla vybrána píseň "Baby By Me". Tu produkoval Polow da Don, který je znám jakožto producent úspěšných desek Fergie, Ludacrise nebo T.I.

Album "Before I Self Destruct" opět přináší to nejlepší z amerického rapu a hip hopu a 50 Cent jím navazuje na velký úspěch posledních tří desek "Get Rich Or Die Tryin'", "The Massacre" a "Curtis", kterých po světě prodal dohromady téměř třicet miliónů kusů. Kromě toho má 50 Cent na svém kontě třináct nominací na cenu Grammy, což ho řadí vzhledem k jeho mládí mezi rekordmany.
50 Cent, vlastním jménem Curtis Jame Jackson se narodil 6. července 1976 v New Yorku do rodiny s drogovou minulostí. Otce nikdy nepoznal a matka byla dealerkou drog, kterou zastřelili při loupežném přepadení. Rappovat začal v 10 letech, ale vážněji se tím začal zabývat až s narozením svého syna Marquise, kdy si uvědomil, že ho musí finančně zajistit. Nadání mladého rappera si všiml Jam Master Jay z Run DMC, který vlastnil malé nahrávací studio. 50 Cent u něj podepsal svou první smlouvu. Jam Master Jay ho naučil skládat písně a dodržovat rytmus. Díky tomu se první skladby začaly docela slušně prodávat. I když se od Jam Mastera Jaye naučil spoustu věcí, brzy pochopil, že se s ním nedostane tam, kam potřebuje. Smlouvu vypověděl a začal se poohlížet po větší nahrávací společnosti. V roce 1998 50 Cent, Lloyd Banks and Tony Yayo zakládají firmu G-UNIT. Půl roku po dokončení svého prvního alba u nové nahrávací společnosti Columbia Records, 24. května 2000, byl 50 Cent postřelen před domem svých prarodičů. Zasáhlo ho devět kulek. Fifty strávil v nemocnici sice jen 13 dní, ale stálo ho to smlouvu, protože vydavatelství se zaleklo negativní publicity a rozšiřování nelegálních kopií Power Of The Dollar po internetu. V roce 2003 vychází Fiftymu první oficiální album Get Rich Or Die Trying, kterého se první týden prodalo 872.000 ks, čímž překonalo i debut Snoop Dogga, Dr. Dre nebo Eminema a 50 Cent mohl konečně založit label G-Unit Records, ve kterém vydává své další album The Massacre, po němž následuje deska Curtis vydaná u Interscope Records a aktuální Before I Self Destruct.


50 Cent hlásí návrat, nepropásněte ho 5. března v Praze!

 

Datum: 5. března 2010
Místo: Tesla Aréna, Praha
Start: 20:00 hodin
Předprodej: www.ticketportal.cz, www.ticketpro.cz od 890 Kč
Koncert pořádá WTF Entertainment

 


Více na www.wtfcz.cz

 

Aktualizováno ( sobota, 09 leden 2010 10:21 )  


Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Zamilovat se znamená přestat srovnávat.

OTTO VON BISMARCK


Reklama

Banner
Banner
Banner