Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Sport Hokej Reakce Fan Clubu na stanovisko HC Chrudim o.s.

Reakce Fan Clubu na stanovisko HC Chrudim o.s.

Email Tisk

HC ChrudimObčanské sdružení HC Chrudim vydalo na našem portále minulý týden velmi negativní stanovisko k celému dění okolo podpory HC Chrudim s.r.o. v 1.lize, ve kterém byl Fan Club HC Chrudim o.s. mylně označen jako "zneužitý". Fun Club se tedy rozhodl uvést věci na pravou míru, obzvlášť poté, co byla  ve stanovisku uvedena fakta, která vypovídají o zaujatosti k celé kauze.

Fan Club HC Chrudim o.s. je nezávislé občanské sdružení, které úzce spolupracuje s HC Chrudim s.r.o. a podporuje chrudimský hokej. Proto vždy vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby udržel v Chrudimi hokej na nejvyšší možné úrovni. Na radnici se Fan Club obrátil z několika důvodů. Radnice byla posledním partnerem, který mohl ovlivnit to, zda se bude 1. liga v Chrudimi hrát a také, na který se mohl Fan Club se svou žádostí obrátit. Jelikož příliš nefungovala komunikace mezi představiteli města a HC Chrudim s.r.o., rozhodl se Fan Club vzít věci do svých rukou, zhostit se  úlohy prostředníka a vyvolat diskuzi mezi těmito stranami. Další vyjednávání již záleží na zástupcích zmiňovaných stran. Fan Club tak svoji úlohu splnil a nyní již čeká na konečný verdikt.

Na radnici se Fan Club obrátil také proto, že do této doby přímo finančně nepodporovala sport dospělých v Chrudimi. Tento fakt se dotýká nejen HC Chrudim, ale i jiných sportovních týmů, které více než dobře reprezentují město Chrudim a dělají mu velmi dobré jméno nejen v České republice, ale i v zahraničí. Proto by se zástupci města měli zamyslet nad systémem udělování dotací do vrcholového sportu v Chrudimi. Toto jsou hlavní důvody, které vedly Fan Club k tomu, aby se obrátil na město s žádostí o podporu. Zdůrazňujeme, že Fan Club nikdy ve svém postoji neoznačil město Chrudim za viníka možného ukončení působení v 1. lize, ale naopak za jediného možného partnera, který 1. ligu může ještě zachránit.

Nyní k samotnému stanovisku občanského sdružení HC Chrudim, které má v Chrudimi na starosti mládežnický hokej a mužstvo "B" dospělých.

Stanovisko poukazuje na nekorektnost jednání a účelové zkreslování informací. Pod stanoviskem není uveden autor, což by nebylo tak neobvyklé, kdyby stanovisko nebylo rozesláno přímo městem. Tento fakt svědčí o úzké provázanosti města a občanského sdružení HC Chrudim. Z logiky věci vyplývá, že za názorem stojí nejen občanské sdružení, ale také někdo z radnice. Negativní postoj a osobní zainteresovanost tím pádem ovlivňuje veškerá jednání s HC Chrudim s.r.o. Jak se pak může občanské sdružení ve stanovisku ohánět slovy o účelovém zkreslování, nekorektnosti a neobjektivitě, když samotné stanovisko bylo zveřejněno velmi nestandardním způsobem?

Fan Club byl vedením HC Chrudim s.r.o. velmi detailně informován o celé situaci a zásadně nesouhlasí především s příčinami, které jsou zde uváděny v souvislosti s HC Chrudim s.r.o. Myslíme si, že hrát 1.ligu není sportovní propadák, jak je zde uváděno a ekonomicky byl celý ročník zajištěn. Vznik dluhů, které jsou zde zmiňovány byl Fan Clubu řádně vedením HC Chrudim vysvětlen, a pokud by mělo občanské sdružení zájem, jistě by současná ekonomická situace byla vysvětlena i jim.

Zmiňován je i krach jednání s HC Eaton Pardubice. Jeden důležitý fakt je však pravděpodobně záměrně vynechán. A to ten, že HC Vrchlabí v tomto roce dostalo od města Vrchlabí dotaci ve výši 7 milionů korun a je zřejmé, že je zde zájem města spolupracovat s hokejovým týmem, což byl také jistě velmi silný argument pro rozhodnutí HC Eaton Pardubice.

Ze stanoviska jednoznačně vyplývá, že občanské sdružení nepodporuje kroky HC Chrudim s.r.o., které vedou k uchování 1. ligy v Chrudimi. Je evidentní, že osobní zájem je zde upřednostňován před sportovním, což se jeví jako absurdní, pokud má občanské sdružení zastupovat chrudimský hokej.

Fan Club nehledá viníka vzniklé situace a nechce se ani podílet na jejich nalezení. Představa Fan Clubu je taková, že nová jednání by měla vyústit v dlouhodobou spolupráci HC Chrudim s.r.o. s městem a samozřejmě také s HC Chrudim o.s. Tato spolupráce by měla přinést výhody především hokejistům Chrudimi a také fanouškům, kteří by jistě uvítali odchovance v A týmu. Za současné situace se však tento fakt jeví jako nedosažitelný a to z důvodů, které jsou především v osobní rovině.

 

 

Aktualizováno ( pondělí, 17 květen 2010 14:48 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner