Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 18. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Recenze knihy: Jestli zůstanu - Gayle Forman

Recenze knihy: Jestli zůstanu - Gayle Forman

Email Tisk

Kniha Jestli zůstanu Mia je talentovaná cellistka. Vlastně ani není divu, když vyrůstala v rodině hudebníků. Nedávno prošla konkurzem na jednu z nejprestižnějších vysokých škol, má přítele, který hraje ve velice oblíbené kapele a život má takový, jaký by měla mít každá dívka v posledním ročníku na střední. Pak ale přijde autonehoda, kdy se Mia probudí nad svým bezvládným tělem a sleduje její vlastní boj o život.

 

 


Měla jsem období, kdy jsem dlouho nečetla a chtěla zase něco číst, ale hledala jsem knihu, ke které si sednu a budu jí mít během chvíle přečtenou. Abych si nesedla ke knize, která bude zbytečně moc dlouhá a nebude mě bavit. Proto pokud hledáte knihu, kterou přečtete za pár chvil, tato kniha je ideální volbou.

Knihu jsem přečetla jedním dechem, protože mě naprosto zaujala. Od chvíle, kdy jela Mia s rodinou na výlet, vrazilo do nich auto a ona se probudila nad svým bezvládným tělem obklopeným lékaři mě velice zajímalo, jak kniha bude pokračovat. Asi to bylo způsobeno především tím, že je kniha psána s naprostou lehkostí a je vyprávěna z pozice Mii a tak bylo snadné se do hlavní postavy vcítit a prožívat vše s ní.

Dílo je to velice emotivní a citlivé, popisující její vzpomínky a život a autorka dokázala knihu napsat tak perfektně, že i přes to, že se jedná o fikci, je snadno uvěřitelné každé slovo, které je v knize zmíněno a tudíž vám nebudu nic nalhávat a popravdě vám řeknu, že jsem chvílemi ani nedýchala.

S každou další stránkou kniha nabývala na emocích a konec knihy se blížil víc a víc. Autorčin styl psaní mě pohltil do děje natolik, že jsem si s každou další stránkou přála, aby kniha ještě nekončila a to se mi u moc knih nestává.

Proto pokud nad touto knihou už delší dobu uvažujete nebo jste na ní právě narazili, doporučuji vám neotálet a knihu si přečíst.

 


Název knihy:          Jestli zůstanu
Autor:                       Gayle Forman
Rok vydání:             2011
Nakladatelství:        IKAR

Počet stran:             183
Vazba:                      vázaná
Jazyk:                       čeština
Formát:                    135 × 207 mm

Autorka knihy Gayle Forman

 

 

Gayle Formanová je oceňovaná prozaička a respektovaná novinářka, která se ve svých článcích věnuje především problémům dospívající mládeže. Beletrii začala psát, když se v roce 2002 vrátila z cesty kolem světa, kterou podnikla s manželem Nickem. V psaní totiž viděla způsob, jak zůstat na cestách, i když se zrovna doma v Brooklynu stará o dcerku Willu, jež se narodila krátce po jejich návratu. Celosvětovým hitem se stal třetí román Gayle Formanové z roku 2009 nazvaný Zůstaň se mnou (If I Stay), který doposud vyšel ve více než třiceti zemích po celém světě. Zkraje roku YOLI vydalo první část diptychu Jen jeden den (Just One Day), druhý díl Jen jeden rok (Just One Year) by měl vyjít také ještě letos.

Aktualizováno ( neděle, 18 leden 2015 15:57 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři kuchařky z produkce ALBATROS MEDIA

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Obdiv je projevem slabosti, když se dává najevo nerozvážně.

BALZAC


Reklama

Banner