Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Recitál Jiřího Schmitzera ve Skutči

Recitál Jiřího Schmitzera ve Skutči

Email Tisk

schmitzerKulturní klub ve Skutči uvede  28. února 2012 od 19 hodin Recitál Jiřího Schmitzera (*1949). Pokud jste milovníky dokonalé harmonické hudby, pak vás zřejmě koncert nenadchne. Hledáte-li zábavu a relax, gratuluji, našli jste ideální program na předposlední únorový večer. Lístky můžete zakoupit prostřednictvím internetu na http://vstupenky.skutec.cz/.

Schmitzer začínal jako hudebník - hrál na basovou kytaru. Na DAMU šel, jenom aby unikl vojně. U herectví nakonec zůstal. Jako hudebník je známý až od 90.let. V roce 1997 vydal první album Recitál, 3 roky na to dvoj CD Šílenec, v roce 2003 vyšla Bouda a před třemi lety Sbírka kiksů.

Jeho hudba je charkteristická humorem a jistým nadhledem. V jednom rozhovoru se nechal slyšet, že se nepovažuje za zpěváka a má problém považovat se za typického herce. Kromě autorských alb napsal i hudbu scénickou. Hovoří však o ní jako o úletu. Příkladem je zřejmě největší hit Schmitzera "Máte na to" (na hudebních festivalech, kde si píseň našla nejvíc fanoušků, je známá jako "Prdel"). 

"Jednou jsem šel vokolo pokoje svý dcery a tam najednou slyšim děsnej bordel. Mně to teda nevadí, páč jsem starej bigbíťák, ale to bylo takový to say fuck Limp Bizkit fuck you ... A pak jsem dostal možnost zkomponovat nějaký písničky do představení, z kterýho jsem byl, abych to řekl slušně, rozladěný. A tak jsem napsal Máte na to, s tím že by se to do toho možná hodilo. A myslel jsem, že mi na to řeknou ne." (volný připis rozhovoru z Trutnovinek.cz)

Kde je Schmitzer, není nouze o zábavu. Ve Skutči vystoupí již podruhé. Na posledním vystoupení věnoval (narozdíl od festivalového koncertu) víc času vyprávění příběhů ze života. Koncert byl proto zajímavý pro všechny věkové kategorie.

 

Aktualizováno ( pondělí, 20 únor 2012 09:08 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner