Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní REMIX - regionální mix informací

REMIX - regionální mix informací

Email Tisk

logoremixZískat ucelené, relevantní a objektivní informace je krédo současné doby v mediální oblasti. A právě zisk takovýchto kvalitních informací zejména pro mladé lidi je krédem elektronického časopisu REMIX http://remix.nicm.cz. Ten má působnost ve všech krajích České republiky. Čtenáři REMIXu tak mají přehled o regionálních i celostátních tématech.

 

Časopis REMIX vznikl v roce 2009 jako součást projektu Klíče pro život, který tvoří několik klíčových aktivit podporující pracovníky i děti a mládež v zájmovém a neformálním vzdělávání. Jednou z těchto aktivit je Podpora informačního systému pro mládež. Tato aktivita má více cílů např.: zvýšení kvality služeb v informačních centrech pro mládež (ICM), dále pak podpora kvalifikace pracovníků pracujících s mládeží na poli cíleného předávání informací pro mladé lidi i veřejnost. Cílovou skupinou časopisu jsou středoškolští a vysokoškolští studenti. Elektronický časopis REMIX byl založen v rámci distribuce informací dětem a mladým lidem.

 

REMIX vydává informace o společenském a kulturním životě v jednotlivých krajích i na celostátní úrovni. REMIX je zcela oproštěn od komerčních reklam a PR článků. Velkou úlohu při tvorbě elektronického časopisu hrají regionální koordinátoři. V každém kraji působí jeden regionální koordinátor/koordinátorka. Ti pravidelně zpracovávají vlastní autorské články a doplňují denně obsah časopisu. Zároveň získávají články od spolupracovníků a čtenářů ze svých krajů a uveřejňují je. „Sami čtenáři se mohou účastnit naplňování obsahu k jednotlivým tématům a tvořit tak profil časopisu,“ uvedl regionální koordinátor za Prahu.

Koordinátoři také prezentují a popularizují cílové skupině činnost ICM. Každý měsíc se časopis věnuje jednomu tématu, které zevrubněji rozpracovává – např.: studium v ČR a zahraničí, práce a brigády, informace ze středoškolského a vysokoškolského prostředí, volný čas, kultura, sociální problémy, sociálně patologické jevy a další.

Časopis již úspěšně funguje několik měsíců, každým týdnem získává nové čtenáře a více se dostává do povědomí mladých lidí: http://remix.nicm.cz/.

 

Aktualizováno ( čtvrtek, 09 září 2010 18:34 )  

Související články

Bohužel neexistuje žádný související článek.


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner