Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 24. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Restart letního kina v Chrudimi

Restart letního kina v Chrudimi

Email Tisk

13. listopadu 2017 v 17 hodin ve Velkém sále Muzea Chrudim

Událost na Facebooku

Ve velkém sále Muzea v Chrudimi se v pondělí 13. listopadu od 17 hodin uskuteční druhé a možná rozhodující veřejné projednávání budoucnosti areálu letního kina. Architekti představí dvě varianty využití a přestavby a poté proběhne diskuze s připomínkováním.

Z prvního veřejného plánovacího setkání, které se uskutečnilo před 2 lety, vzešly podklady pro dvě základní varianty řešení celého prostoru za Muzeem, kde bylo v posledních letech obnoveno letní promítání. A teď v pondělí bude moci veřejnost rozhodnout, která z nich bude upřednostněna.

"Obě varianty se liší v přístupu k provozu letního kina. Jedna zachovává stávající promítací plátno a druhá navrhuje nové v mírně změněné poloze. Kromě toho jsou rozdíly například i v tom, jak je řešený přístup k vodě nebo kde bude umístěno dětské hřiště či prostor pro doplňkový program při větších akcích. Architekti z Atelieru K2 po setkání budou stát před úkolem vytvořit jediný návrh řešení. A k tomu potřebují váš podrobný komentář ? co vám na které variantě přijde pozitivní, co problematické a co by bylo vhodné ještě dořešit," vysvětluje Petr Klápště z Nature Systems, který bude veřejné projednání připravovat a vést.

Odepisovaný areál bývalého letního kina v centru města před třemi lety znovu ožil a láká stále větší množství příznivců. Nachází se v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem a v rámci celého kraje je naprosto jedinečné svým umístěním a velikostí. Jeho obnovu si vzalo za svůj cíl občanské sdružení MaChr za Chrudim malebnou. Už od roku 2012 se život do areálu vrací koncerty či blešími trhy, v roce 2014 zde byly pod názvem Bioleťák obnoveny letní filmové projekce. A letos už Bioleťák patřil svou promítací technologií mezi 16 nejmodernějších letních kin v Česku a zároveň mezi ty nejhojněji navštěvované. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí.

"Domnívám se, že v pondělí v muzeu bude mít veřejnost neopakovatelnou a jedinečnou příležitost rozhodnout o osudu celého areálu," podotkl producent Bioleťáku Jan Axmann.

 

Restart letního kina v Chrudimi

Aktualizováno ( středa, 08 listopad 2017 09:47 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o vstupenky a knihy Miro ŽBIRKY

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o dvě knihy Danky Šárkové

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner