Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 19. listopadu 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Rock for People - další nálož kapel je tady

Rock for People - další nálož kapel je tady

Email Tisk

Rock for People 2009 - Hradec KrálovéPotvrzujeme Black President, Defeater, Gocoo, Fancy, Firewater, Expatriate a The Inspector Cluzo. Strike Anywhere bohužel odřekli evropské koncerty.

Rock for People má osobité poslání - představovat vám novinky a zajímavá menší jména na světové scéně. Často dlouho před tím, než jejich sláva dorazí sem k nám. Prohlédněte si profily kapel, kde najdete odkazy na jejich MySpace. Poslechněte si jejich hudbu, podívejte se na záznamy živých vystoupení. A těšte se na léto, kdy je uvidíte naživo!

"Věříme, že v případě kapel Black President a Defeater půjde o více než důstojné náhrady za Strike Anywhere, kteří v těchto dnech museli z organizačních důvodů zrušit letní koncerty v Evropě," vzkazuje dramaturg Petr Fořt. "Obě nové kapely mají také skvělá živá vystoupení a ještě něco přidají na rychlosti." Rozšíří tak tradiční údernou linii Rock for People, kterou letos již tvoří formace jako The Bouncing Souls, Ignite nebo Comeback Kid.

Neobracíme se ale zády ani k world music. Pověst Rock for People coby multižánrového festivalu tak letos přijedou vyztužit například Firewater. Loni zaujali svým vystoupením v Praze - ostatně sami si díky přítomnosti velkých jmen daného žánru říkají "world music all stars band".

Po několika letech se na festival vrací i diví bubeníci (či spíše bubenice) z Gocoo, jež jsou ženskou odpovědí na soubory jako Yamato.

"Další kapela Expatriate dá vzpomenout na fenomén "caveovské" vlny australských kapel, které se usadily v Londýně nebo v Berlíně. Svým indie rockem s širokou škálou příměsí od gotiky až po blues okouzlili i Placebo, kteří si je vybrali jako předskokany na své chystané turné," přibližuje další jméno Michal Thomes.

Do množiny nově ohlášených kapel spadají ještě The Inspector Cluzo, osobitá odpověď na White Stripes, nebo francouzští Fancy, nezařaditelní disco-hardrockoví představitelé queer kultury.

 

Více na www.rockforpeople.cz.

 


Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o doplňky stravy české značky JML

SOUTĚŽ o vstupenky na STO ZVÍŘAT do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o knihu ROLLING STONES - 1963-1965 Na cestě za hvězdnou slávou

SOUTĚŽ o vstupenky na RCZ - Rammstein Tribute Show do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o knihu MOŘEPLAVEC

SOUTĚŽ o vstupenky na BENA CRISTOVAO do Hradce Králové

SOUTĚŽ o vstupenky na Vypsanou FiXu do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o deskovou hru OSTROV SKYE

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

SOUTĚŽ o hru ESCAPE ROOM

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Bezpráví se často dopouští ten, kdo nic nedělá, a ne ten, který něco tvoří.

MARCUS AURELIUS


Reklama

Banner
Banner