Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 21. září 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Rock for People - další nálož kapel je tady

Rock for People - další nálož kapel je tady

Email Tisk

Rock for People 2009 - Hradec KrálovéPotvrzujeme Black President, Defeater, Gocoo, Fancy, Firewater, Expatriate a The Inspector Cluzo. Strike Anywhere bohužel odřekli evropské koncerty.

Rock for People má osobité poslání - představovat vám novinky a zajímavá menší jména na světové scéně. Často dlouho před tím, než jejich sláva dorazí sem k nám. Prohlédněte si profily kapel, kde najdete odkazy na jejich MySpace. Poslechněte si jejich hudbu, podívejte se na záznamy živých vystoupení. A těšte se na léto, kdy je uvidíte naživo!

"Věříme, že v případě kapel Black President a Defeater půjde o více než důstojné náhrady za Strike Anywhere, kteří v těchto dnech museli z organizačních důvodů zrušit letní koncerty v Evropě," vzkazuje dramaturg Petr Fořt. "Obě nové kapely mají také skvělá živá vystoupení a ještě něco přidají na rychlosti." Rozšíří tak tradiční údernou linii Rock for People, kterou letos již tvoří formace jako The Bouncing Souls, Ignite nebo Comeback Kid.

Neobracíme se ale zády ani k world music. Pověst Rock for People coby multižánrového festivalu tak letos přijedou vyztužit například Firewater. Loni zaujali svým vystoupením v Praze - ostatně sami si díky přítomnosti velkých jmen daného žánru říkají "world music all stars band".

Po několika letech se na festival vrací i diví bubeníci (či spíše bubenice) z Gocoo, jež jsou ženskou odpovědí na soubory jako Yamato.

"Další kapela Expatriate dá vzpomenout na fenomén "caveovské" vlny australských kapel, které se usadily v Londýně nebo v Berlíně. Svým indie rockem s širokou škálou příměsí od gotiky až po blues okouzlili i Placebo, kteří si je vybrali jako předskokany na své chystané turné," přibližuje další jméno Michal Thomes.

Do množiny nově ohlášených kapel spadají ještě The Inspector Cluzo, osobitá odpověď na White Stripes, nebo francouzští Fancy, nezařaditelní disco-hardrockoví představitelé queer kultury.

 

Více na www.rockforpeople.cz.

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na JOY Melody festival

SOUTĚŽ o vstupenky na Royal Christmas Gala

SOUTĚŽ o turistického průvodce - MAROKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o vstupenky na představení LOTR - NÁVRAT KRÁLE in Concert, DVD, PC hru a knihu

SOUTĚŽ o vstupenky na FOTOEXPO 2017

SOUTĚŽ o rodinnou hru HURÁ ZMRZLINA

SOUTĚŽ o knihu ORLOVÉ VE VÁLCE

SOUTĚŽ o vstupenky na muzikál MADAGASKAR

SOUTĚŽ o deskovou hru GREAT WESTERN TRAIL

SOUTĚŽ o dětské obrázkové LOTO

SOUTĚŽ o tři původní české detektivky z nakladatelství MOBA

SOUTĚŽ o kosmetické balíčky a vstupenky na INTERBEAUTY PRAGUE

SOUTĚŽ o rodinnou hru DŮM SNŮ

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

I všední život může být tragédií.

ANDERSEN


Reklama

Banner
Banner
Banner