Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Čtvrtek 19. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Rudá Sibiř - Hon za ukradeným carským zlatem pokračuje

Rudá Sibiř - Hon za ukradeným carským zlatem pokračuje

Email Tisk

Rudá SibiřNakladatelství XYZ vydalo napínavý thriller Rudá Sibiř od Sama Eastlanda, který je třetí knihou jeho světově úspěšné „rudé série“. Eastlandova strhující řada thrillerů z období sovětské éry nabízí jedinečné prolnutí detektivní zápletky a fascinujících reálií ruských dějin od doby vlády dynastie Romanovců až po teror v období Studené války. Jednotlivé díly série byly přeloženy do patnácti světových jazyků.

Atraktivní téma hledání carského zlata a jedinečná detektivní záplatka nadchli také filmaře, kteří podle prvního dílu Oko rudého cara připravují film s Danielem Craigem v hlavní roli. Po carském zlatu se dodnes pátrá a z jeho krádeže byli obviněni i čeští legionáři.

Hlavním protagonistou série historických krimi novel z pera amerického autora Paula Watkinse, který píše pod pseudonymem Sam Eastland, je původně finský voják inspektor Pekkala, známý jako Smaragdové oko. Kdysi býval nejslavnějším detektivem celé Rusi a spřízněnou duší cara. Poté, co byl car Mikuláš II. zbaven moci, byl Pekkala uvězněn a poslán stejně jako miliony dalších na Sibiř, kde přežívá do té doby, než ho povolá do služby Stalin. Pekkala je totiž jediný, kdo by mohl vypátrat skutečného vraha carské rodiny a najít carův poklad. 

V Rudé Sibiři se inspektor Pekkala vrací do ruského Gulagu, kde strávil devět hrůzných let jako vězeň. Stalin je i přes běsnění války v Polsku stále posedlý hledáním zlata posledního ruského cara Mikuláše II. a jeho rodiny. Jeden z informátorů ho dovede na stopu muže, který měl za úkol carské zlato ukrýt. Tenhle, pro Stalina tolik důležitý muž, je ale v jednom z nejtvrdších gulagů v zemi náhle zavražděn. Stalin proto povolá inspektora Pekkalu, aby vraha vypátral. Situace vygraduje pokynem Stalina k popravě Pekkaly.

 

NAKLADATELSTVÍ XYZ

NAKLADATELSTVÍ XYZ
je od roku 2011 součástí největší české mediální společnosti Albatros Media, a.s. Na trhu působí od roku 2004. Vydává původní českou i zahraniční beletrii, zaměřuje se zejména na romány, autorizované životopisy či rozhovory, literaturu faktu, historické publikace i výpravné encyklopedie a komiksy.

Aktualizováno ( středa, 01 duben 2015 11:51 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner
Banner
Banner