Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 23. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Rytíři nebes na pardubické obloze

Rytíři nebes na pardubické obloze

Email Tisk

Rytíři nebes na pardubické obloze24. Aviatická pouť v Pardubicích se uskuteční ve dnech 31. května 2014 a 1. června 2014. Letos se představí pod názvem "Rytíři nebes".

Již po dvacáté čtvrté připravuje organizační štáb Sdružení Aviatické pouti leteckou podívanou. Letošní ročník nese podtitul Rytíři nebes a připomene letecké souboje z válečných událostí minulého století. Záštitu nad leteckým dnem přijal ministr obrany České republiky Martin Stropnický, hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický a primátorka Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková. Generálním partnerem akce je již tradičně společnost Enteria, český stavební holding.

Aviatická pouť má v Pardubicích - kolébce českéhoRytíři nebes na pardubické obloze letectví -dlouholetou tradici. Úvodní ročník Aviatické pouti se uskutečnil 11. května 1991, a to hned na dvou místech - na letišti v Pardubicích a souběžně i v menším měřítku na dostihovém závodišti v Praze-Chuchli. Datum konání nebyl zvolen náhodně, protože akce si dala za cíl připomenout tehdejší osmdesáté výročí přeletu Ing. Jana Kašpara z Pardubic do Prahy-Chuchle. Proto také byla za místo konání zvolena obě významná místa, na kterých Ing. Kašpar v roce 1911 pomyslně psal první stránky, v dnešních dnech tak bohaté, historie českého letectví.

Během uplynulých let se Aviatická pouť stala nejen významným leteckým dnem, ale zároveň i akcí, která je neodmyslitelně spjata s Pardubicemi a pardubickým regionem.

Aktualizováno ( pátek, 16 květen 2014 20:01 )  
Banner
Banner

Facebook portálu


Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na VISACÍ ZÁMEK do R-klubu Chrudim

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner