Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pondělí 11. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Chrudim Chrudim Šance pro Tebe hledá dobrovolníky

Šance pro Tebe hledá dobrovolníky

Email Tisk

Šance pro Tebe hledá dobrovolníkyObčanské sdružení Šance pro Tebe hledá nové dobrovolníky. Žádné speciální vzdělání není potřeba, stačí věk nad osmnáct let a ochota věnovat svůj čas. Dobrovolníci by se měli věnovat práci s dětmi a mládeží v terénu i v nízkoprahovém klubu ve vyloučených lokalitách Pardubického kraje.

V letošním roce se podařilo získat finanční podporu od Nadace ADRA, která směřuje především na pomoc ohroženým rodinám. "Cílem projektu, na který ADRA přispěla, je zapojení dobrovolníků do vzdělávacích a volnočasových aktivit pro děti a mládež z rodin ohrožených sociálním vyloučením v Chrudimi, Hrochově Týnci, Chrasti, Prachovicích a Heřmanově Městci," upřesňuje Milan Štorek, ředitel Šance pro Tebe.

Dobrovolník bude přímo v rodině pomáhat se školní přípravou dětí, zaměří se na aktivity, které podpoří přirozený rozvoj nadání dítěte a pomůže s trávením volného času. Většina současných dobrovolníků, kteří v dobrovolnické agentuře organizace Šance pro Tebe působí, jsou studenti středních a vysokých škol. "Projektem podpořeným od ADRY však chceme oslovit potenciální dobrovolníky mezi dospělými pracujícími, maminkami na mateřské dovolené i občany důchodového věku. Dobrovolníkům nabízíme zajímavou práci, oporu ve zkušeném týmu a možnost získat zkušenosti a dovednosti v práci s dětmi i jejich rodiči," popisuje Veronika Němcová, koordinátorka Dobrovolnické agentury Šance pro Tebe.

Dobrovolník, kterého Šance pro Tebe hledá, má také posílit kapacitu terénního pracovníka, který se tak může plně věnovat další práci s rodinou. Dalším důvodem, proč sdružení hledá dobrovolníky pro práci v rodinách ve vyloučených lokalitách Pardubického kraje, je podpora rodičů při výchově a vzdělávání dětí. "V neposlední řadě je potřeba pečovat o rozvoj a podporu dobrovolnictví v práci s osobami ohroženými sociálním vyloučením," uzavírá ředitel Milan Štorek.

Zájemci o dobrovolnickou práci se mohou přihlásit na těchto kontaktech: Veronika Němcová, koordinátor dobrovolníků, telefon: 733 720 070, email: veronika@sance.chrudim.cz

 

Aktualizováno ( pondělí, 14 říjen 2013 07:15 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner