Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Ostatní Sérioví vrazi

Sérioví vrazi

Email Tisk

Sérioví vraziKdo je sériový vrah? Jak myslí? Jak žije? Jaké má fantazie? Proč touží po destrukci? Jak se chová v dětství? Jak probíhá vyšetřování? Jak funguje spravedlnost? To vše v knize plné otázek a odpovědí.

 

Kniha „Psychologie sériových vrahů" od Andreje Drbohlava odkrývá temné stránky lidské duše a na reálných příkladech ukazuje nejhorší formy patologie osobnosti a chování, jaké v prostředí lidské společnosti mohou vzniknout. Představuje na českém knižním trhu svého druhu výjimečnou publikaci, která na jedné straně představuje odborný pohled na profil pachatele a vyvrací mýty o sériových vrazích, které známe ze seriálů a filmů.

Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k větší ostražitosti. Upozorňuje na složitost a aktuálnost tohoto jevu a skryté nebezpečí, které číhá na svou oběť na jakémkoliv místě.

Na druhé straně tato kniha přináší více jak 200 skutečných příběhů sériových vrahů z celého světa a popisuje jejich dětství a dospívání, sociální vztahy, rodinu, sexualitu a fantazie až k samotným trestným činům, profilu, vyšetřování, dopadení, trestu a šokujících okolností, které s jejich kauzou souvisí. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených pachateli.

Autor knihy PhDr. Andrej Drbohlav se specializuje na extrémní formy behaviorální patologie a psychopatologie. Zkoumá vývoj a projevy fenoménů jako je maligní narcismus nebo polymorfní hraniční patologie již v dětském věku a dospívání. Tyto diagnózy jsou běžné u sériových vrahů, ale stejně tak mnohých politiků a vysoce postavených manažerů.

Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky. Knihu doporučují přední odborníci v oboru.

 Psychologie sériových vrahů

Vydává nakladatelství Grada, 472 stran, 17 × 24, ISBN 978-80-247-4371-4; běžná cena 599 Kč

Knihu je možné snadno objednat na webu www.seriovivrazi.cz za 564 Kč

Co řekli o knize vybraní odborníci:

Fascinující, provokativní, odporné a zároveň úchvatné, neboť se to týká lidské agresivity, tedy toho, co máme všichni společné se zvířaty. Každý z nás je schopen zabít, ale většina z nás to neudělá. Vražda je útokem proti řádu stvoření. Analýza motivace vrahů je pro psychologa pitevním protokolem popisujícím nejtemnější hlubiny lidských duší a zároveň vždy výzvou k přemýšlení o přikázání „Nezabiješ!", o povinnosti vytvářet kulturu nenásilí a úcty ke všemu živému. Publikace je cenným přínosem nejen pro odbornou veřejnost a svým tématem vzbudí nesporně velký čtenářský zájem a rozvíří vášnivou odbornou diskusi.

PhDr. Slavomil Hubálek
soudní znalec z oboru sexuologie a klinické psychologie, univerzitní pedagog

 


 

Doporučuji tuto knihu všem lidem, kteří rádi čtou faktografii, zajímají se o vraždy a jejich pachatele, dále pak ke studiu odborníkům, jako jsou psychologové, psychiatři a právníci. Jedná se o ojedinělou a nepochybně přínosnou publikaci. Tato odborná literatura by měla sloužit pro další vzdělávání studentů, ale i jejich pedagogů.

JUDr. Miroslav Antl
předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR a univerzitní pedagog

 


 

Kniha Andreje Drbohlava je bezpochyby v české kotlině jedinečnou a představuje významný přínos pro odborníky, zejména tím, že se vyhýbá stereotypům a zjednodušením. To jistě ocení všichni, kteří se zabývají komplikovanou duší sériových vrahů.

MUDr. Martin Hollý
psychiatr a sexuolog, ředitel Psychiatrické léčebny Bohnice

 


Andrej Drbohlav se s nevšední erudicí ponořil do jedné z nejtěžších forem sociální patologie, a to do studia interdisciplinárních problémů genese a vývoje sériových vrahů. Vedle fascinující rozsáhlé analýzy řady případů lze z hlediska pedagogiky a psychologie ocenit to, co se zřejmě ukáže jako nosné a perspektivní teprve v budoucnosti a to je autorem navržená originální predikční diagnostika a prevence patologického jednání. Kdyby se podařilo tyto metody zavést do praxe, znamenalo by to obrovskou proměnu jak v diagnostice, tak v přístupu k jevům, s nimiž si dnešní společnost v podstatě neví příliš rady.

 

doc. PhDr. Jaroslav Koťa
psycholog a univerzitní pedagog, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Aktualizováno ( úterý, 19 listopad 2013 09:41 )  


Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Umění ovlivňovat lidi má větší cenu než bohatství.

VAUVENARGUES


Reklama

Banner