Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Neděle 17. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude hostit Jihlava

Setkání tisícovky vedoucích dětských kolektivů bude hostit Jihlava

Email Tisk

Celostátní vzájemné výměny zkušenostíV uplynulém roce se konal v Chrudimi 24. ročník Celostátní vzájemné výměny zkušeností (CVVZ). Toto největší každoroční třídenní setkání vedoucích malých i velkých organizací, spolků a klubů, pracujících s dětmi a mládeží se v termínu 11. – 13. listopadu 2016 uskuteční v Jihlavě.

Samotné akci bude ve čtvrtek 10. listopadu předcházet odborná konference o pojetí vzdělávání a uznávání jeho výsledků v neziskovém sektoru.

Jubilejní 25. ročník CVVZ odstartuje v pátek 11. listopadu 2016. Ponese se v duchu motta »Podělme se o plody své práce«,“ říká náčelník CVVZ Martin Paclík. Kromě tradičních programů, v nichž se účastníci zejména aktivní a zážitkovou formou vzájemně inspirují, pořadatelé nově připravují také programy špičkových odborníků v daných oblastech.

Ve spolupráci s Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava se bude konat soutěž o nejlepší dokument o činnosti organizací, pracujících s dětmi a mládeží. Vítězné dokumenty budou promítnuty v kině Dukla.

V rámci CVVZ bude také návštěvníkům ze všech koutů České a Slovenské republiky dána možnost poznat zábavnou formou město Jihlava. Proběhne například půlmaraton noční Jihlavou, exkurze do podzemí a jihlavských kolektorů, ZOO či koncert skupin Marien a Epydemye. „Na CVVZ v Jihlavě uspořádáme ve spolupráci s agenturou Dobrý den také pokus o rekord v počtu saunujících se lidí na jednom místě během 24 hodin,“ prozradila Jana Ptáčková, která má na starosti program.

Posláním CVVZ je vytvářet těmto pracovníkům prostor pro vzájemné předávání a porovnávání zkušeností i dovedností a pro hledání řešení společných problémů. Tím, že CVVZ spojuje dobrovolníky z různých měst a obcí, umožňuje vznik kamarádských vztahů a prospěšnou spolupráci jednotlivců i organizací. Sdílení zkušeností a vědomostí pomáhá rozvíjet nabídku volnočasových aktivit pro děti. Dochází také k osobnostnímu rozvoji dobrovolníků: učí se – jak jeden od druhého, tak i od přítomných profesionálů. CVVZ upevňuje vztahy mezi všemi, co se podílejí na výchově dětí. CVVZ je svou povahou nepolitická a nezisková. Nemá žádný vrcholný orgán ani právní subjektivitu a organizuje ji každý rok jiné české město.

Pořadatelem jihlavské CVVZ je sdružení „JEJDA…“, které v regionu působí již více než 10 let. Za sebou má například pořádání stejné akce v Třešti v roce 2007.

Více na www.cvvz.cz.

Aktualizováno ( středa, 02 listopad 2016 12:13 )  
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o párty hru PŘINES SI SVOU KNIHU

SOUTĚŽ o čtyři knihy z nakladatelství SMART PRESS

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner