Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Šipka vás dovede k nejlepším světovým autorům

Šipka vás dovede k nejlepším světovým autorům

Email Tisk

Stolek s citrónyNakladatelství Plus přináší od roku 2013 na český trh největší literární skvosty světově uznávaných autorů, kteří již mnohokrát dokázali své kvality a získali různá prestižní literární ocenění. V edici Pestrá řada soudobé prózy zaujmou čtenáře díla Aharona Appelfelda, Romaina Garyho, E. L. Wallanta nebo Juliana Barnese, jehož Stolek s citróny je již šestnáctým svazkem této jedinečné a oblíbené literární řady. Tituly Pestré řady představují to nejlepší čtení z celého světa. Dostává se jim maximální redakční péče a samozřejmostí je také precizní překlad, jemuž se v rámci edice věnují nejuznávanější čeští překladatelé. Knihy z Pestré řady mají společný poznávací prvek v podobě šipky na hřbetech a titulních stranách obálek.

Pestrou řadu soudobé prózy vnímáme jako naši výkladní skříň, vybíráme do ní vysoce zajímavé autory. Většina knih, které v Pestré řadě vychází, navíc získala některá z národních ocenění ve své původní kulturní oblasti,“ říká Martina Mašínová, šéfredaktorka nakladatelství Plus.

V Pestré řadě vyšel například Čarodějův učedník Evalda Flisara, který se stal bezkonkurenčně nejčtenější slovinskou knihou po druhé světové válce, Černé jezero od Helly Haasseové, jež se řadí ke klasikům nizozemské literatury, román Květy temnoty od Aharona Appelfelda, držitele izraelské literární ceny Brenner Prize, ale také první český překlad z díla Penelope Fitzgeraldové, která právě za román Na vodě získala v roce 1979 Man Bookerovu cenu.

V Pestré řadě nakladatelství Plus doposud vyšlo 16 titulů. Aktuálně se na knižní trh dostává povídková novinka jednoho z nejvýraznějších britských prozaiků současnosti Juliana Barnese Stolek s citróny. Držitel prestižní Man Bookerovy ceny vetkl do sbírky jedenácti příběhů svůj pověstný jemný smysl pro humor i hluboké pochopení pro komplikovanost mezilidských vztahů. Stárnutí, dávným nadějím, touhám, vášním i neodvratnému konci v nich čelí každý z hrdinů jinak. Někteří s hořkostí, jiní smířeně a další se zuřivým odporem.

 

Plus
Nakladatelství PLUS
se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů. Významná díla světové literatury přináší v edicích Pestrá řada soudobé prózy, klasická díla z žánru strašidelné povídky nabízí v edici Pandaemonium. Vydává také českou prózu (Jaroslav Žák, Ondřej Neff) a věnuje se i komiksům (Snoopy, Marzi, Korektor). Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako J. K. Rowlingová, Dave Eggers, Martin Amis, Henry James nebo H. P. Lovecraft.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

Aktualizováno ( pátek, 25 září 2015 17:52 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Aforizmus je posledním článkem dlouhého řetězu myšlenek.

EBNER – ESCHENBACHOVÁ


Reklama

Banner
Banner
Banner