Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Úterý 12. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Literatura Šipka vás dovede k nejlepším světovým autorům

Šipka vás dovede k nejlepším světovým autorům

Email Tisk

Stolek s citrónyNakladatelství Plus přináší od roku 2013 na český trh největší literární skvosty světově uznávaných autorů, kteří již mnohokrát dokázali své kvality a získali různá prestižní literární ocenění. V edici Pestrá řada soudobé prózy zaujmou čtenáře díla Aharona Appelfelda, Romaina Garyho, E. L. Wallanta nebo Juliana Barnese, jehož Stolek s citróny je již šestnáctým svazkem této jedinečné a oblíbené literární řady. Tituly Pestré řady představují to nejlepší čtení z celého světa. Dostává se jim maximální redakční péče a samozřejmostí je také precizní překlad, jemuž se v rámci edice věnují nejuznávanější čeští překladatelé. Knihy z Pestré řady mají společný poznávací prvek v podobě šipky na hřbetech a titulních stranách obálek.

Pestrou řadu soudobé prózy vnímáme jako naši výkladní skříň, vybíráme do ní vysoce zajímavé autory. Většina knih, které v Pestré řadě vychází, navíc získala některá z národních ocenění ve své původní kulturní oblasti,“ říká Martina Mašínová, šéfredaktorka nakladatelství Plus.

V Pestré řadě vyšel například Čarodějův učedník Evalda Flisara, který se stal bezkonkurenčně nejčtenější slovinskou knihou po druhé světové válce, Černé jezero od Helly Haasseové, jež se řadí ke klasikům nizozemské literatury, román Květy temnoty od Aharona Appelfelda, držitele izraelské literární ceny Brenner Prize, ale také první český překlad z díla Penelope Fitzgeraldové, která právě za román Na vodě získala v roce 1979 Man Bookerovu cenu.

V Pestré řadě nakladatelství Plus doposud vyšlo 16 titulů. Aktuálně se na knižní trh dostává povídková novinka jednoho z nejvýraznějších britských prozaiků současnosti Juliana Barnese Stolek s citróny. Držitel prestižní Man Bookerovy ceny vetkl do sbírky jedenácti příběhů svůj pověstný jemný smysl pro humor i hluboké pochopení pro komplikovanost mezilidských vztahů. Stárnutí, dávným nadějím, touhám, vášním i neodvratnému konci v nich čelí každý z hrdinů jinak. Někteří s hořkostí, jiní smířeně a další se zuřivým odporem.

 

Plus
Nakladatelství PLUS
se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů. Významná díla světové literatury přináší v edicích Pestrá řada soudobé prózy, klasická díla z žánru strašidelné povídky nabízí v edici Pandaemonium. Vydává také českou prózu (Jaroslav Žák, Ondřej Neff) a věnuje se i komiksům (Snoopy, Marzi, Korektor). Mezi vydávané autory patří spisovatelská esa jako J. K. Rowlingová, Dave Eggers, Martin Amis, Henry James nebo H. P. Lovecraft.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

Aktualizováno ( pátek, 25 září 2015 17:52 )  


Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.

Kurt Cobain


Reklama

Banner