Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Pátek 20. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Skamarádění míří do Herálce

Skamarádění míří do Herálce

Email Tisk

skamaradeniLetošní klubový podzim nabízí opravdovou koncertní lahůdku pro příznivce rytmů ska. Na společné turné totiž vrazily dvě skupiny, které ve svých zemích prošlapávaly na začátku devadesátých let cestičku tehdy zcela neznámému a dnes velice populárnímu hudebnímu stylu. A v něm není legendárnějších skupin než Sto Zvířat a Polemic, které v rámci turné Skamarádění vystoupí na heráleckém podiu v sobotu 22. října 2011.

Obě kapely se pyšní více jak dvacetiletou kariérou lemovanou hity jako Nikdy nic nebylo, Škola, Nejkratší cesta nebo Komplikovaná a Škandál. Dohromady 18 muzikantů, 40 písní a 13 koncertů, to je jejich podzimní společná federální šňůra, okořeněná vzájemných hostováním.

Sto zvířat mají za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydali  7 řadových alb,  DVD  a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Postupem let se z nich stala jistota českých rockových klubů a festivalů. Polemic jsou osmičlenná slovenská hudební skupina založená v roce 1989 v Bratislavě. Během svého bezmála dvacetiletého působení koncertovali v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku i Anglii a předskakovali kapelám SKA-P nebo  Persiana Jones. V roce 2007 získala kapela platinové album za prodej svého DVD Live. O rok později se na pulty dostalo Best Of 1988-2008 a v létě 2010 přišli s novou skladbou Horúce časy.

Vstup do kulturního domu v sobotu 22. října bude umožněn po sedmé hodině, vystoupení  začnou o hodinu později. Obě kapely odehrají plnohodnotné koncerty. Na akci jsou připraveny autobusové svozy z blízkého okolí zdarma, po koncertu nebude chybět tradiční rockotéka. Vstupenky jsou k dostání v běžných předprodejích za 170 Kč, na místě bude cena 200 Kč. Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.kdheralec.cz/ nebo na facebooku www.facebook.com/kdheralec.

Program podzim 2011 (12 let koncertů v KD Herálec)
08.10. VINOBRANÍ
22.10. STO ZVÍŘAT + POLEMIC
05.11. ZRF: ŠKWOR + IMODIUM
19.11. CHINASKI
03.12. MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA
16.12. UDG + RYBIČKY48
25.12. ŠTĚPÁNSKÁ ZÁBAVA

 

 

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o vstupenky na FLASH FESTIVAL

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.

Albert Einstein


Reklama

Banner
Banner
Banner