Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Ostatní Školní časopis roku 2011: Bronz pro portál Chrudimka.cz

Školní časopis roku 2011: Bronz pro portál Chrudimka.cz

Email Tisk

Školní časopis roku 2011: Bronz pro portál Chrudimka.czTitul Školní časopis roku si letos v pěti různých kategoriích rozdělily časopisy Gymplos, GAG-BEN, Třesk, Babický školáček a webovky Punkl.cz. Slavnostní předání proběhlo 1. - 2. prosince 2011 v Brně. 

První prosincové dny patřily vyhlášení vítězů cen Školní časopis roku 2011. Pátý ročník ceremoniálu byl rozdělen netradičně do dvou dnů. Ve čtvrtek 1. prosince si pro titul přišli zástupci redakcí ze základních škol a o den později zástupci ze středních škol.

Soutěž organizuje Asociace středoškolských klubů ČR (ASK ČR) ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež. Ocenění se předávala i v podkategoriích nejlepší titulní strana, grafika a obsah. Setkání se zúčastnilo víc než 400 mladých redaktorů a součástí vyhlašování byla i výstava finalistů.

"Mladí novináři přijíždějí na toto setkání s cílem načerpat co možná nejvíce nápadů pro další přípravu svých vlastních školních časopisů. Inspiraci hledají na workshopech, při diskuzích s profesionálními žurnalisty nebo na výstavě všech přihlášených časopisů," říká ředitel soutěže Petr Kantor z ASK ČR.

Náš portál Chrudimka.cz nakonec získal v celostátním kole třetí, tedy bronzovou medaily v kategorii Webový časopis. "Třetí republikové místo v této kategorii nás velmi těší, ale určitě nám také dává velký elán do další redakční práce," svěřil se Jaromír Zajíček, šéfredaktor portálu.

 

Kategorie Webový časopis roku 2011

1. Punkl.cz (Hradec Králové)
2. Naše škola (Telč)
3. Chrudimka.cz (Chrudim)
3. GYM (Třeboň)

 

Školní časopis roku 2011: Bronz pro portál Chrudimka.cz

Již teď se můžeme těšit na další ročník.

Redaktoři ze základních a středních škol se již teď mohou připravovat na další, v pořadí šestý, ročník celostátní soutěže, který proběhne příští rok. Stejně jako letos se budou udělovat ocení v několika kategoriích. Do celostátního finále postoupí uspěšné časopisy z krajských kol.

"Samozřejmě, že i náš portál Chrudimka.cz se soutěže i v příštím roce zúčastní, a bude doufat, že zlepší své umístění ještě alespoň o jednu příčku," dodal Ondra Vrbovský, jeden z redaktorů našeho portálu.

Více na www.askcr.cz.

Aktualizováno ( pátek, 23 prosinec 2011 14:38 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o fantasy knihu SHANNAROVY ELFEÍNY

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner
Banner
Banner