Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 13. prosince 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Volný čas Recepty a vaření Skořice - rychlý pomocník nejen při nachlazení

Skořice - rychlý pomocník nejen při nachlazení

Email Tisk

Skořice - rychlý pomocník nejen při nachlazeníPokud cítíte, že se o vás pokouší kašel, rýma a nachlazení, rychlou pomoc najdete ve skořici. Toto známé koření patří mezi nejdůležitější součásti indické ayurvédy a tradiční čínské medicíny. Skořice má velmi silné dezinfekční a antibiotické účinky, v zimním období je tedy ideální užívat skořici jako prevenci nachlazení i při nemoci, tlumí bolesti v krku, silice ve skořici pomohou při ucpaném nosu. Vyzkoušejte čaje se skořicí nebo rozmíchejte skořici v šálku horkého mléka s medem. Skořice podporuje i chuť k jídlu, zlepšuje látkovou výměnu a působí proti průjmům, při chřipce je tedy skořice ideální. Také je velice silný antioxidant.

I přes všechny výjimečné vlastnosti skořice by se to s jejím užíváním nemělo přehánět - u citlivých osob se může projevit alergie. Bohatě postačí 2 až 4 gramy skořice denně. Nedoporučuje se těhotným ženám.

Skořice - rychlý pomocník nejen při nachlazeníSkořice nepůsobí jen na náš organismus, pomáhá nastartovat i mozek - lékaři zjistili zlepšení paměti, pozornosti a představivosti u osob, které do svého jídelníčku zařadili skořici.

V posledních letech se objevují další zajímavé účinky skořice na lidské tělo. Už půl lžičky skořice denně může snižovat LDL cholesterol, pomáhá tělo zbavit infekcí a bakterií. Jedna lékařská studie dokonce popisuje schopnost skořice potlačit rozrůstání rakovinotvorných buněk. Skořici je dobré kombinovat s medem - v další studii se prokázalo výrazné snížení bolesti u pacientů s artritidou, kteří denně před snídaní užívali půl čajové lžičky skořice s jednou lžičkou medu.

Do svého jídelníčku by skořici měli zařadit i diabetici. Zvyšuje účinek inzulínu na snižování hladiny cukru v krvi, je tedy možno užívat inzulínu méně. I v tomto případě se doporučuje 1/4 až 1/2 čajové lžičky denně do jakéhokoliv pokrmu či nápoje.

Aktualizováno ( čtvrtek, 24 listopad 2016 14:34 )  
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o tři balíčky dobrot od MLSNÉHO PECIVÁLA

SOUTĚŽ o sakra pálivé CHILLI dobroty

SOUTĚŽ o knihu U2 - minulost, přítomnost, budoucnost

SOUTĚŽ o rodinnou hru DAWAK

SOUTĚŽ o pivo SMOKED IRON z nitra Železných hor

SOUTĚŽ o karetní hru RED 7

SOUTĚŽ o turistického průvodce - THAJSKO z řady Rough Guides

SOUTĚŽ o tři knihy Františka KOTLETY

SOUTĚŽ o kooperativní deskovou hru ZOMBICIDE - Černý mor

SOUTĚŽ o knihu ČARODĚJNICE: Salem, 1692

SOUTĚŽ o autorské výrobky z dílny Lucie Ernestové - DUHOVÁ KOČKA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Reklama

Banner