Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Středa 18. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Výstavy Skuteč ožije v srpnu řemesly

Skuteč ožije v srpnu řemesly

Email Tisk

Skuteč ožije v srpnu řemeslyI letos ožije Městské muzeum Skuteč tradičními řemesly. V sobotu 20. srpna 2016 od 9 do 17 hodin uvidí návštěvníci v pilné práci ševce, který bude šít botičky nejen za verpánkem, ale i na šlapacím stroji. Venkovní imitací kamenolomu se rozezní rachot pneumatické dlabačky a také tzv. beranové štípačky – stroje, který láme žulové bloky, jako perník. Expozicí může návštěvník procházet dle svého gusta, nebo může využít komentovaných prohlídek, při kterých budou spouštěny různé další provozuschopné exponáty jako např. vozík na svážné koleji, lanovka na vytahování kamene, jeřáb s vrátkem, rameno na leštění kamene, třídička štěrku atd. Důležitým provozem každého lomu je kovárna. Ukázky zpracování železa rozžhaveného ve výhni bude provádět zkušený kovář. A použije k tomu nejen kovadlinu, ale i nový exponát mohutný řemenem poháněný buchar Ajax 3.

Speciálně na Řemeslnou sobotu budou připraveny ukázky stabilních motorů a historických pojízdných elektromotorů. Fortel kamenosochařiny předvede p. Košvanec při vytváření kopie barokního anděla.
Od 13 hodin vystoupí pro děti i dospělé loutkové divadlo Kozlík s pohádkou Perníková chaloupka. Dětem bude patřit řada her jako vystřihovánky dinosaura, trilobita a hlavonožce, netradiční formy šněrování, omalovánky, pexeso, puzzle (sestavení botasky) atd.

Vstupenka platí do celého muzea, kde je možné navštívit i další expozice – Počátky letectví v Pardubickém kraji a na letišti Skuteč nebo výstavu černobílých fotografií Jarky Hánělové z vesniček rychmburského podhradí. Všechny vstupenky jdou do slosování a hlavní cenou je zážitkový let na motorovém kluzáku L-13 SE Vivat od Skutečského aeroklubu s.r.o.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných šperků, kožených měšců, kvalitních kuchyňských a servírovacích prkének, přírodních mýdel, šamponů a kosmetiky, medu, medoviny, výrobků z propolisu, domácích limonád, sirupů, marmelád, povidel a dalších dobrot.

Vstupné: 50 Kč (dospělí), 25 Kč (děti do 15 let)

Aktualizováno ( středa, 27 červenec 2016 06:40 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

SOUTĚŽ o vstupenky na Zámecké vinné schody

SOUTĚŽ o hudební knihu BON JOVI

SOUTĚŽ o čtyři dětské hry značky GRANNA

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

I všední život může být tragédií.

ANDERSEN


Reklama

Banner
Banner
Banner