Chrudimka.cz - kulturní a informační portál pro východní Čechy

Sobota 21. října 2017
Velikost písma
  • Zvětšit písmo
  • Výchozí písmo
  • Zmenšit písmo
Banner
Facebook Chrudimka Google+ Chrudimka Twitter Chrudimka
Titulka Kultura Hudba Skutečský festival se zahraničními umělci

Skutečský festival se zahraničními umělci

Email Tisk

Skutečský festival se zahraničními umělciPřestože festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nemá v podtitulu slůvko mezinárodní, de facto takovým je. I v programu 14. ročníku, který začíná 12. března 2017 vystoupí řada zahraničních umělců vysoké úrovně.

Pod hudebním nastudováním opery Tosca v Moravském divadle Olomouc je podepsán dirigent Francesco Bottigliero, který se představí i ve Skutči. V roli Toscy se očekává polská sopranistka, sólistka polské královské opery Ewa Biegas.

Vzácným hostem společného koncertu Komorní filharmonie Pardubice a sboru Boni Pueri je v Čechách žijící britská sopranistka Christina Johnston, která působila jako sólistka Státní opery Praha.

Také balet Giselle Severočeského divadla Ústí nad Labem nabídne řadu zvučných jmen. Mezi tanečníky se objeví Japonka Chiaki Honda, Rus Vladimír Gončarev, Lotyš Robert Skujenieks a další.

Jedinečným zážitkem bude koncert Filmové filharmonie z Prahy v prostorách zimního stadionu, který bude řídit japonský dirigent, skladatel, houslista a sbormistr Chuhei Iwasaki.

Chuhei Iwasaki

Formace La Magia del Flamenco se blýskne na samý závěr v Závěrečném koncertu s Carmen. Jejími členy jsou i běloruská tanečnice flamenca Lola Karpenko a slovenský hudebník a zpěvák Juraj Papi Garaj.

Účasti zahraničních umělců si velmi ceníme, vynikající výkony však bez výjimky podávají i čeští umělci a tělesa. V divácky atraktivním programu září nejen jména, ale i tituly. Vybere si určitě každý,“ říká k programu festivalu Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Dvouměsíční festival ve Skutči nabízí vedle slavných děl české i světové klasiky velké crossoverové projekty i koncerty komorního charakteru.

Podrobnosti o programu naleznete na stránkách: www.festival-hudebni.skutec.cz

Aktualizováno ( středa, 25 leden 2017 14:28 )  

Banner

Banner
Banner
Banner
Banner

Probíhající soutěže

SOUTĚŽ o deskovou hru ŠNEČÍ ZÁVODY

SOUTĚŽ o rodinnou hru ZAHRADA

SOUTĚŽ o tři dětské knížky z Nakladatelství PORTÁL

SOUTĚŽ o deskovou hru TAKENOKO a vstupenky na FESTIVAL HER A HRAČEK PRO MALÉ I VELKÉ v Pardubicích

SOUTĚŽ s firmou AL ANDALOUS o měsíční zásobu skvělých oříšků

SOUTĚŽ o deskovou hru POZVEDNĚTE ČÍŠE

SOUTĚŽ o fotoknihu Roberta Vana: Fotka nemusí být ostrá

... a mnoho dalších zde 

Reklama

Banner

Citát

Udělej nějakou věc a získáš její sílu.

EMERSON


Reklama

Banner
Banner
Banner